Nowe aplikacje dla Windows Mixed Reality już jedną nogą w Microsoft Store

Nowe aplikacje dla Windows Mixed Reality już jedną nogą w Microsoft Store

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:37
18.05.2018
0 komentarzy
716 wyświetleń

Na tegorocznej konferencji Build jednym z głównych tematów był Microsoft Graph. Prowadzący starali się nam pomóc objąć zrozumieniem zarówno jego istotę, jak i konkretne przykłady. Przechodząc hermeneutycznie od ogółu do szczegółu i z powrotem, Microsoft zszedł na temat rozwiązań rzeczywistości mieszanej. Tu za przykład posłużyły aplikacje Microsoft Remote Assist i Microsoft Layout, które właśnie wiją sobie gniazdka w Microsoft Store.

Microsoft Remote Assist

Obie aplikacje czerpią z Microsoft Graph i są przykładami rozwiniętej immersji na platformie Windows Mixed Reality. Pierwsza z nich, Microsoft Remote Assist, została ukazana na przykładzie czynności wykonywanych przez pracowników pierwszej linii. Aplikacja ta pozwala zdalnie rozwiązywać problemy osobom korzystającym z HoloLens i innych urządzeń. W przykładowym scenariuszu pracownik wyposażony w gogle HoloLens otrzymuje wizualne wskazówki od eksperta pracującego zdalnie (stąd nazwa Remote Assist). Krótką prezentację tej aplikacji możecie zobaczyć na YouTube:

Druga aplikacja to Microsoft Layout. Jej kluczowym celem jest pomoc w przejściu od fazy koncepcji do ukończonego projektu. "Zaimportuj modele 3D, by z łatwością tworzyć i edytować układy pomieszczeń w skali świata rzeczywistego. Doświadczaj projektów jako wysokiej jakości hologramów w przestrzeni fizycznej lub w wirtualnej rzeczywistości i udostępniaj, i edytuj je z interesantami w czasie rzeczywistym" - głosi dalszy opis rozwiązania. Jak sesja z Microsoft Layout wygląda z perspektywy użytkownika HoloLens i innych osób w projekcie? To również zostało ujęte na demonstracji:

Jak wspomnieliśmy na początku, obie aplikacje są już jedną nogą w Microsoft Store. Znaczy to tyle, że w Sklepie znajdują się już ich placeholdery. To na razie tylko nazwy, ikony i szczątkowe opisy. Samych aplikacji nie można jeszcze pobrać, choć podobno stanie się to możliwe 22 maja. Tak czy inaczej strony produktów można odwiedzić już teraz: Microsoft Remote Assist Preview, ML Preview.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsofts-new-mixed-reality-layout-and-remote-assist-app-leaks-in-the-store/

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor