Menu kategorii
 • Nowe aktualizacje dla Windows 10 z drobnymi poprawkami

  Nowe aktualizacje dla Windows 10 z drobnymi poprawkami

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  10:04
  17.07.2018
  3326 wyświetleń

  Windows 10 otrzymał właśnie kolejną aktualizację, zaledwie 6 dni po Patch Tuesday, zawierającą szereg poprawek wydajności. Obejmuje ona wersje April 2018 Update (1803), Fall Creators Update (1709), Creators Update (1703) systemu Windows 10. Nie znajdziemy tutaj żadnych rewolucyjnych zmian, są to jedynie niezbędne usprawnienia działania systemu. Co konkretnie przynoszą nowe kompilacje? Sprawdźmy!

  Aktualizacja zbiorcza Windows 10

  Jeśli korzystamy z najnowszej wersji, April 2018 Update, otrzymamy aktualizację KB4345421, która wprowadza wersję 17134.167. Zawiera ona następujące poprawki i nie posiada żadnych znanych błędów:

  • Rozwiązuje problem, który może powodować, że niektóre urządzenia, korzystające z monitorowania sieci otrzymają błąd zatrzymania 0xD1 po zainstalowaniu aktualizacji z lipca.
  • Rozwiązuje problem z serwerem DHCP Failover, który może spowodować, że klienci korporacyjni otrzymają niepoprawną konfigurację podczas żądania nowego adresu IP. Powoduje to utratę łączności.
  • Rozwiązuje problem, który może spowodować, że ponowne uruchomienie usługi SQL Server czasami kończy się niepowodzeniem z błędem Port Tcp jest już w użyciu.
  • Rozwiązuje problem, który pojawia się, gdy administrator próbuje zatrzymać usługę publikowania w Internecie (W3SVC). W3SVC pozostaje w stanie zatrzymania, ale nie może się całkowicie zatrzymać lub nie można go ponownie uruchomić.

  Te same zmiany dotyczą wersji 1709, lecz w Fall Creators Update aktualizacja KB4345420, wprowadzając kompilację 16299.550 wraz z nią wprowadza dwa znane już błędy:

  • W językach systemu innych niż angielski może pojawić się komunikat w języku angielskim Reading scheduled jobs from file is not supported in this language mode gdy spróbujemy odczytać zaplanowane zadania, a włączona została wcześniej włączona Ochrona urządzenia. Rozwiązanie tego problemu zostanie wprowadzone w kolejnej aktualizacji.
  • Gdy funkcja Ochrona urządzeń jest włączona, niektóre platformy inne niż angielskie mogą wyświetlać następujące ciągi w języku angielskim zamiast w języku zlokalizowanym:
   • Operatory Cannot use, & oraz or.
   • Script' resource from 'PSDesiredStateConfiguration' module is not supported when Device Guard is enabled. Please use 'Script' resource published by PSDscResources module from PowerShell Gallery.
   Nad tym problemem Microsoft również pracuje i zostanie on rozwiązany w następnej aktualizacji.

  Natomiast wersja Creators Update (1703) otrzymuje aktualizację KB4345419, która, bez niespodzianek, zawiera te same poprawki, za wyjątkiem tej, dotyczącej serwera DHCP Failover. Wszystkie aktualizacje zostaną pobrane automatycznie lub można je pobrać ręcznie z katalogu Windows Update (odnośniki znajdują się w nazwach aktualizacji).

  Aktualizacja

  W artykule podano pierwotnie błędny numer kompilacji April 2018 Update jako 17134.166, zgodnie z tym co pojawiło się w na liście zmian na stronie Microsoftu. Błąd ten wyniknął po stronie Microsoftu, a użkownicy otrzymali tak naprawdę kompilację o numerze 17134.167


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-releases-windows-10-builds-17134166-16299550---heres-whats-new

  Polecamy również w kategorii Windows 10