Nowa wersja 19H1 udostępniona w ISO

Nowa wersja 19H1 udostępniona w ISO

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
11:47
12.12.2018
2633 wyświetlenia

Jeśli chętnie testujecie nowe wersje Windows 10 w programie Insider i posiadacie dedykowaną ku temu maszynę (co jest bardzo zalecane), to mamy dla Was świetną wiadomość. Microsoft udostępnił właśnie kolejny obraz ISO 19H1, który zawiera kompilację 18290. To powinno znacznie ułatwić proces instalacji testowej wersji Windows 10 na nowej maszynie. Normalnie trzeba przejść przez proces aktualizacji, dołączając do Niejawnego programu testów z poziomu Ustawień systemowych.

Korzystając z ISO, możemy zainstalować testową wersję systemu w ten sam sposób, jak normalną stabilną. Wystarczy utworzyć nośnik USB na podstawie tego ISO i zainstalować czysty system. Wersja 1890 została udostępniona 28 listopada w ramach programu Insider. Microsoft podkreśla, że jest to kompilacja udostępniona w ramach Fast Ring. Najświeższą wersją jest 18298, tak więc ISO nie zawiera ostatniej dostępnej aktualizacji - ją pobierzemy po prostu przez Windows Update. Obraz systemu możemy pobrać ze strony Microsoftu.

Przypomnijmy jeszcze, że z pobieraniem obrazów Windows 10 warto się pospieszyć. Każdej kompilacji Insider kończy się "termin przydatności" ustalany przez Microsoft i może dojść do sytuacji, że z serwerów firmy zostaną na jakiś czas zdjęte wszystkie obrazy Insider. Tak właśnie było przez ostatni tydzień.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windowsinsiderpreviewadvanced

Polecamy również w kategorii Windows 10