Menu kategorii
 • Nowa opcja kontroli danych diagnostycznych w Windows 10

  Nowa opcja kontroli danych diagnostycznych w Windows 10

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  12:54
  27.07.2020
  1855 wyświetleń

  Telemetria w systemach i aplikacjach od zawsze jest przedmiotem szczególnej uwagi zwolenników prywatności. Aby zachować w tej materii transparentność, Microsoft wraz z kolejnymi aktualizacjami Windows 10 dostarczał więcej narzędzi kontroli, takich jak np. Przeglądarka danych diagnostycznych. Teraz kolejna opcja kontroli została oddana do użytku klientom firmowym.

  Dane diagnostyczne w Windows pomagają Microsoftowi zapewniać bezpieczeństwo w Windows, aktualizować go odpowiednio, rozwiązywać problemy i ulepszać produkty. Dotąd klienci biznesowi mieli dwie opcje zarządzania danymi diagnostycznymi: pozwolić Microsoftowi na ich pobieranie lub je wyłączyć. Teraz pojawiła się trzecia opcja.

  Klienci dostaną teraz trzecią opcję, która pozwoli im stać się kontrolerem ich danych diagnostycznych w Windows 10, nadal czerpiąc korzyści z celów, jakim te dane służą, takim jak jakość aktualizacji i sterowników urządzeń. Zgodnie z tym podejściem Microsoft będzie działał jako procesor danych, przetwarzając dane diagnostyczne Windows w imieniu kontrolera. Ta nowa opcja pozwoli klientom używać znajomych narzędzi do zarządzania, eksportowania i usuwania danych, co pomoże im sprostać wymaganiom zgodności. Przykładowo, używając portalu Microsoft Azure, klienci będą mieli środki do odpowiadania na prośby ich użytkowników, takie jak usuwanie i eksportowanie danych diagnostycznych. Admini mogą łatwo dodawać lub usuwać urządzenia z Windows do (lub z) usługi przy użyciu zasad grupy lub platformy zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM).
  — Marisa Rogers - Windows, Browsers and Devices Privacy Officer w Microsoft

  Nowe podejście do danych diagnostycznych jest już dostępne w wersji public preview. Zainteresowani klienci mogą je wdrożyć, logując się na stronie https://aka.ms/WindowsEnterprisePublicPreview.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://blogs.microsoft.com/eupolicy/2020/07/23/introducing-new-option-customers-control-windows-10-diagnostic-data/

  Polecamy również w kategorii Windows 10