Nowa kompilacja 20H1 19033 trafia jednocześnie do Fast Ring i Slow Ring

Nowa kompilacja 20H1 19033 trafia jednocześnie do Fast Ring i Slow Ring

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 11/27/2019, 8:08 AM

Liczba odsłon: 2629

Microsoft udostępnił wczoraj nową kompilację 20H1 o numerze 19033 i trafiła ona jednocześnie do Fast Ring i Slow Ring. Oznacza to nic nie mniej, nie więcej, że kompilacja ta jest bardzo bliska ukończenia, o czym pisaliśmy już wielokrotnie. 20H1 RTM zostanie wyłonione prawdopodobnie w grudniu, a lada moment do Fast Ring trafi kolejna wersja rozwojowa Windows 10, czyli najpewniej 20H2. Sprawdźmy, co nowego przynosi najnowsza kompilacja wiosennej aktualizacji Windows 10. Po pierwsze, ponieważ Microsoft usunął ostatnio znak wodny z kompilacji testowych 20H1, otrzymała ona nową wersję i jest to 2004. Nowości nie znajdziemy tu żadnych, co nie jest żadnym zaskoczeniem. Aktualizacja zawiera głównie poprawki i usprawnienia:

  • Rozwiązano problem, który mógł powodować awarię Ustawień, jeśli weszliśmy do sekcji Informacje w Trybie awaryjnym.
  • Rozwiązano problem powodujący nieoczekiwane wyświetlanie niektórych sparowanych urządzeń audio Bluetooth z ikoną telefonu komórkowego w Ustawieniach Bluetooth.
  • Rozwiązano problem polegający na tym, że preferowane ustawienia automatycznych reguł Focus Assist nie utrzymywały się podczas aktualizacji.
  • Rozwiązano problem polegający na tym, że dwukrotne naciśnięcie skrótu klawiaturowego WIN + P powodowało awarię ShellExperienceHost.
  • Rozwiązano problem, który mógł powodować zawieszanie się menu Start podczas uruchamiania, jeśli aktualizacja systemu Windows czekała na ponowne uruchomienie
  • Rozwiązano problem polegający na tym, że przy wykorzystaniu trybu nocnego, gdy nie jesteśmy zalogowani do konta Microsoft, to po logowaniu tryb nocny zostaje wyłączony..
  • Rozwiązano problem polegający na tym, że jeśli szybko włączyliśmy Lupę i powróciliśmy do Ustawień, to następowała awaria procesu Magnifier.exe.
  • Rozwiązano problem ze wpisywaniem chińskiej interpunkcji za pomocą edytora IME Pinyin.
  • Niektórzy użytkownicy mogli napotkać błąd 80092004 podczas próby zainstalowania kompilacji 19025.1052. Zostało to odizolowane od tej konkretnej aktualizacji zbiorczej i nie powinno uniemożliwiać instalowania kompilacji 19033.
  • Rozwiązano problem z kodem startowym 38 w przypadku niektórych zewnętrznych dysków USB 3.0.

Kompilacja jak zawsze zawiera też kilka znanych błędów, w tym powracający ciągle problem z oprogramowaniem BattleEye, problem z zawieszaniem się aktualizacji czy problem ze sterownikami drukarki, których aktualizacja nadal widnieje jako dostępna nawet po jej zainstalowaniu.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia