Microsoft usunął znak wodny w Windows 10 20H1 (build 19030)

Microsoft usunął znak wodny w Windows 10 20H1 (build 19030)

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:51
22.11.2019
7087 wyświetleń

Rozwój pierwszej przyszłorocznej aktualizacji Windows 10 wszedł na wysokie obroty. Od przeszło miesiąca nowe kompilacje, a także uzupełniające je aktualizacje zbiorcze ukazują się już przeciętnie 2-3 razy w tygodniu. To w zasadzie normalny cykl, biorąc pod uwagę to, że Microsoft chce sfinalizować 20H1 w grudniu. W ten weekend Insiderzy wchodzą zatem z nową aktualizacją do builda 19030. Jak to ostatnio bywa, z nowości znajdziemy w nim tylko poprawki, choć zaszła pewna zmiana dotycząca znaku wodnego na pulpicie, a Microsoft opublikował też komunikat związany z Cortaną.

Co nowego w kompilacji 19030 (20H1) dla PC?

Cortana z większym naciskiem na produktywność

Microsoft przypomniał o ostatnich zmianach w sposobie pracy z wirtualną asystentką. Mówiąc w skrócie — żarty się skończyły. Dosłownie. Cortana nie będzie już opowiadać kawałów, gdy ją o to poprosimy, ale to tak naprawdę nie największa zmiana, a raczej symbol nowego kierunku. Microsoft postanowił skupić się na produktywności, zarówno codziennej, jak i w miejscu pracy. Punkt ciężkości przesunięto więc na współpracę z aplikacjami Microsoft 365. Szczegóły tego zwrotu opisywaliśmy już wczoraj.

Poprawki i inne zmiany

  • Znak wodny z numerem kompilacji w prawym dolnym rogu pulpitu przestaje być wyświetlany, począwszy od tego builda. Microsoft podkreśla, że nie oznacza to, że już skończył. Rozwój wersji 20H1 trwa nadal, a obecny etap można nazwać doszlifowywaniem przed wydaniem wersji RTM.
  • Rozwiązano problem z resetowaniem PINu do konta Microsoft na ekranie logowania. Jeżeli nie pozostawiliśmy to bez interakcji przez pewien czas, mógł wyświetlić się czarny ekran i wymagało to ponownego uruchomienia.
  • Rozwiązano problem z ustawieniami wyświetlania nocnego, które mogły ulec utracie na głównym monitorze, gdy system został połączony/rozłączony z drugim monitorem.
  • Rozwiązano problem z komunikatem o braku pamięci podczas oglądania wideo HEVC.
  • Rozwiązano problem z niektórymi aplikacjami, które nie mogły zapełnić całego ekranu po zmaksymalizowaniu okna.

Znane błędy i problemy

  • Wykryto problemy z niekompatybilnością niektórych wersji oprogramowania anty-cheat BattlEye. Aby zabezpieczyć testerów, którzy mogą mieć te wersje na swoim komputerze, zastosowano blokadę problematycznych kompilacji testowych.
  • Microsoft bada raporty o procesie aktualizacji zawieszającym się na dłuższy czas przy próbie instalacji nowego builda.
  • Niektórzy Insiderzy nie mogą dostać się do Ustawień inaczej niż przez URI (ms-settings:). Microsoft bada sprawę.
  • Niektórzy Insiderzy zgłaszają, że po pomyślnym zainstalowaniu sterowników drukarki z sekcji aktualizacji opcjonalnych te same sterowniki wyświetlają się jako dostępne do zainstalowania. Microsoft bada sprawę.
  • Microsoft bada raporty na temat wybranych dysków USB 3.0, które nie odpowiadają na Start Code 10 lub 38 po ich podłączeniu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2019/11/22/announcing-windows-10-insider-preview-build-19030/

Polecamy również w kategorii Listy zmian w kompilacjach