Menu kategorii
 • Nowa aplikacja Microsoftu rozwiąże problemy z wyszukiwarką w Windows 10

  Nowa aplikacja Microsoftu rozwiąże problemy z wyszukiwarką w Windows 10

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  14:15
  13.01.2020
  1186 wyświetleń

  Wyszukiwanie w Windows z czasem objęło Cortanę, Office 365 i wyniki z Sieci, co ma swoje dobre strony, ale zdaniem niektórych zbytnio zaśmieciło i obciążyło wyszukiwarkę. Jednym z rozwiązań jest rozszerzone indeksowanie, które pozwala znacznie przyspieszyć wyszukiwanie w określonych lokalizacjach. Jeśli to nie wystarcza i nadal nie możecie szybko i łatwo odnaleźć plików, z pomocą przychodzi nowe narzędzie Microsoftu.

  Narzędzie nosi nazwę Indexer Diagnostics i jak wskazuje nazwa, pomaga zdiagnozować problemy z indeksowaniem. Po instalacji aplikacja wyświetli na ekranie startowym adekwatne informacje pozwalające rozpocząć rozwiązywanie problemów. Zobaczymy takie informacje, jak liczba zindeksowanych i oczekujących elementów, statystyki użytkowania (ostatnia godzina, dzień i tydzień) czy status indeksatora i jego wersja. Na pasku bocznym znajdziemy polecenia dedykowane konkretnym problemom: Wyszukiwanie nie działa, Czy mój plik jest zindeksowany?, Co jest indeksowane? itd.

  Indexer Diagnostics

  W przypadku opcji Wyszukiwanie nie działa mamy możliwość restartu lub resetu usługi wyszukiwania, a także zgłoszenia błędu w Centrum opinii. W sekcji Czy mój plik jest zindeksowany? możemy nawigować do pliku i zweryfikować, czy jest on indeksowany. Zakładka Co jest indeksowane? zawiera z kolei listę włączonych i wyłączonych z indeksowania ścieżek katalogów. Sekcja Wydajność pozwala m.in. wyłączyć śledzenie zasobów, jeżeli indeksator wyszukiwania używa zbyt wielu zasobów. Ostatnia z zakładek — Źródła wyszukiwania — zawiera listę lokalizacji, w których indeksator rozpoczyna swoją pracę.

  Aplikacja dostępna jest niestety tylko w wersji angielskiej, ale do jej obsługi wystarczy podstawowa znajomość tego języka. Może ona okazać się przydatna użytkownikom doświadczającym różnego typu problemów z wyszukiwarką. Indexer Diagnostics można już pobrać z Microsoft Store.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/p/indexer-diagnostics/9n25lzczwgs4

  Polecamy również w kategorii Windows 10