Menu kategorii
 • November 2019 Update wstrzymany na urządzeniach z AVG/Avast w starych wersjach

  November 2019 Update wstrzymany na urządzeniach z AVG/Avast w starych wersjach

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  11:42
  25.11.2019
  1101 wyświetlenie

  Na aktualizacje Windows 10 czasem nakładane są blokady. Microsoft postępuje tak, gdy wykryje możliwe problemy ze zgodnością. W przypadku November 2019 Update blokada dotyczyła wcześniej sterowników Realtek Bluetooth, ale po rozwiązaniu problemów została zdjęta. Teraz Microsoft nałożył kolejne blokady. Aktualizacja będzie wstrzymywana na urządzeniach ze starszymi wersjami znanych antywirusów, ale też ze sterownikami Wi-Fi od Qualcomm.

  Kiedy na naszym PC znajduje się pakiet chroniący AVG lub Avast w wersji 19.5 bądź starszej, przy próbie aktualizacji Windows 10 do wersji 1909 napotkamy na komunikat, który zaleca odinstalowanie antywirusa. Dotyczy to zarówno wersji płatnych, jak i darmowych. Avast i AVG zalecają w takim przypadku aktualizację pakietu do najnowszej wersji 19.8, przy której nie występują problemy ze zgodnością. Jeśli jednak nie chcecie albo nie możecie tego zrobić, to odinstalowanie antywirusa nie wiąże się z ryzykiem. W takiej sytuacji ochronę przejmie natychmiast Microsoft Defender.

  Avast/AVG w Windows 10 1909

  Podobne ostrzeżenie wyświetli się nam, gdy na komputerze są zainstalowane przestarzałe sterowniki adapterów Wi-Fi od Qualcomm. W komunikacie przeczytamy, że "PC posiada sterownik, który nie jest gotowy na tę wersję Windows 10". Na szczęście jest dostępna nowa wersja sterowników, a w komunikacie pojawia się link ze szczegółowymi informacjami. Znajdujemy tam wyjaśnienie:

  Microsoft zidentyfikował problemy ze zgodnością w przypadku niektórych adapterów Wi-Fi Qualcomm. Urządzenia z objętymi nimi wersjami sterowników mogą doświadczyć utraty łączności bezprzewodowej po aktualizacji do nowej wersji Windows 10.

  Aby zabezpieczyć Twoje doświadczenie aktualizacji, zaaplikowaliśmy na urządzeniach z rzeczonym sterownikiem Qualcomm wstrzymanie oferowania aktualizacji Windows 10 w wersjach 1809, 1903 i 1909, dopóki aktualny sterownik nie zostanie zainstalowany.

  Microsoft wyjątkowo ostrożnie podchodzi do aktualizacji November 2019 Update i jest to naprawdę godne pochwały. Nauczył się na swoich własnych, wyjątkowo bolesnych błędach, że pośpiech to pierwszy stopień do tak zwanego piekła. Oczywiście nie da się uniknąć mniejszych lub większych problemów, ale ważne jest to, by nie wpaść na tak ogromną minę, jaką był niesławny October 2018 Update.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techdows.com/2019/11/windows-10-1909-update-blocked-on-pcs-running-avg-avast-v19-5-and-old-qualcomm-wifi-drivers.html

  Polecamy również w kategorii Windows 10