Menu kategorii
 • "Miało być tak pięknie". November 2019 Update z pierwszymi problemami

  "Miało być tak pięknie". November 2019 Update z pierwszymi problemami

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  11:36
  25.11.2019
  1586 wyświetleń

  November 2019 Update jest wyjątkowo oszczędną aktualizacją, wręcz ascetyczną pod względem ilości zmian. Powodów tego jest kilka, a do najważniejszych należy chęć skupienia się na rozwoju wersji 20H1 i przesunięcie cyklu produkcyjnego Windows 10 po połączeniu z zespołem Azure. Krótko mówiąc - aktualizacja 19H2 miała być symbolicznym początkiem wielkich zmian na lepsze. Nadzieje były takie, że będzie to pierwsza prawdziwie niezawodna aktualizacja Windows 10, bo w sumie to nie za wiele może się tu popsuć. Tylko pozornie, bo elementów składowych jest nadal bardzo dużo, a możliwych konfiguracji, na których Windows 10 ma pracować jest tak wiele, że to nadal jest ogromne wyzwanie dla programistów.

  Microsoft jest oczywiście świadom tego, jak dużo wręcz syzyfowej pracy oczekują od niego użytkownicy i postanowił po prostu zwolnić w pracach nad Windows 10 i dać sobie więcej czasu na zlikwidowanie tych najbardziej krytycznych błędów, minimalizując tym samym ryzyko ogromnej wpadki na kształt October 2018 Update. Nie udostępnia też aktualizacji wszystkim użytkownikom jednocześnie, rozciągając ten proces w czasie. Tych mniejszych wpadek jednak naprawdę trudno uniknąć i tak się stało również w przypadku November 2019 Update. Dlatego też najwidoczniej należy całkowicie pozbawić się złudzeń o stuprocentowo bezawaryjnej aktualizacji Windows 10.

  Wyszukiwarka problemy

  Najnowsze raporty dotyczące problemów z 19H2 pochodzą od użytkowników, którzy sprawdzili dostępność aktualizacji ręcznie (Microsoft nazywa ich "poszukiwaczami") i już teraz korzystają z najnowszej wersji systemu. Informacje te możemy znaleźć na Microsoft Answers. Problemy, które zaobserwowali użytkownicy, dotyczą przede wszystkim działania Wyszukiwarki systemowej. Zgłaszają oni, że bardzo często wyszukiwarka po prostu przestaje reagować na polecenia i zawiesza się, co wymusza ręczny restart Eksploratora Windows z poziomu Menedżera zadań.

  Inny problem, który również dotyczy wyszukiwarki, sprawia, że menu kontekstowe nie działa, utrudniając na przykład kopiowanie i wklejanie zapytań. Na ten moment Microsoft nie udostępnił żadnej poprawki, ale najprawdopodobniej jest już świadomy problemu i pracuje nad jego rozwiązaniem.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/file-explorer-frozen-windows-10-november-2019-update/

  Polecamy również w kategorii Windows 10