Notatnik z widokiem kart na Windows 11

Notatnik z widokiem kart na Windows 11

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:25
27.12.2022
1006 wyświetleń

W ostatnich miesiącach byliśmy świadkami rozwoju wielu wbudowanych aplikacji Windows, a jedną z nich był Notatnik. Okazuje się, że na zmianach poczynionych już w wersji na Windows 11 się nie skończyło, a Microsoft pracuje nad jeszcze jedną funkcją. Notatnik otrzyma karty!

Karty w Notatniku będą działać tak jak w Eksploratorze plików, przeglądarkach internetowych czy bardziej zaawansowanych edytorach tekstu, takich jak Notepad++. Dzięki nim nie trzeba będzie otwierać osobnych instancji Notatnika dla każdego pliku tekstowego i zamiast tego można będzie wygodnie przełączać się między kartami w obrębie jednego okna. Może to być jedna z najciekawszych, ale i najbardziej wyczekiwanych zmian w aplikacji w ostatnich latach.

Notatnik - widok kart

Co ciekawe, na zrzucie ekranu można zauważyć ostrzeżenie o treści "Poufne. Nie rozmawiaj o funkcjach ani nie rób zrzutów ekranu". Wygląda na to, że Microsoft na tym etapie nie zamierzał podawać informacji o kartach do opinii publicznej, ale ktoś z pracowników nie wytrzymał i zrobił przeciek. Zrzut ekranu krążył po Twitterze, aż oryginalny autor usunął tweeta. A że w Internecie nic nie ginie, to teraz możemy podziwiać nowy interfejs aplikacji.

Póki co nie wiadomo, kiedy widok kart trafi do Notatnika. Możliwe, że w najbliższych miesiącach funkcja trafi do testów z Insiderami i zostanie dołączona do kolejnej dużej aktualizacji Windows 11 23H2. Z drugiej strony, z racji tego, że nie jest to jakaś kolosalna zmiana systemowa, Microsoft może też zaktualizować Notatnik znacznie szybciej, nie przejmując się taką czy inną aktualizacją Windowsa.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-employee-leaks-new-version-of-notepad-with-tabs-despite-warning/

Polecamy również w kategorii Windows 11