Następny Windows będzie 128-bitowy!?

Następny Windows będzie 128-bitowy!?

 Mateusz Miciński
Mateusz Miciński
10:37
14.10.2009
6475 wyświetleń
Jeden z pracowników działu Microsoft Research - Robert Morgan - na swoim profilu w serwisie LinkedIn zdradził, że Microsoft pracuje już nad 128-bitowymi wersjami systemów Windows 8 oraz Windows 9. Żeby było jeszcze bardziej ciekawie, są to poufne informacje i przez pomyłkę zostały zdradzone przez wspomnianego pracownika.

Robert na swoim profilu wypowiedział się, że aktualnie pracuje jako starszy specjalista ds. badań i rozwoju projektów krótko oraz długoterminowych. Wspomniał, że dział, w którym pracuje, ma ścisły związek z bezpieczeństwem. W treści posta, pracownik dodał, że realizowane przez niego projekty dotyczą "kompatybilności 128-bitowej architektury z jądrem systemu Windows 8" oraz "projekt systemu Windows 9". Na koniec wspomniał jeszcze, że zajmuje się także "utrzymaniem relacji z głównymi partnerami: Intelem, AMD, HP oraz IBM".

Przez wyciek tych jakże poufnych informacji, profil Roberta został usunięty. Nic jednak nie stoi przeszkodzie, aby go odwiedzić, wystarczy bowiem odszukać go w cache'u wyszukiwarki Google.

Premiera Windows 7 odbędzie się już za niespełna dwa tygodnie i jak ogłaszał Microsoft, będzie to ostatni system sprzedawany w 32-bitowych edycjach. Trzeba zaznaczyć, że od pewnego czasu specjaliści apelowali, aby Microsoft zaprzestał produkcji systemów "starszej generacji", a skupił się jedynie na architekturze x64 (i w przyszłości 128-bitowej). A gdyby tego myło mało, sami najwięksi producenci układów CPU, informowali, że pracują już nad procesorami 128-bitowymi.

Jak jednak podaje Redaktor Paul Thurrott z serwisu WindowsITPro.com, informacja o 128-bitowym Windows 8 to na pewno fake! W jednej z wypowiedzi Paul powiedział, że "ten facet nie istnieje" (przyp. red. Robert Morgan) i nie jest możliwe, aby trwały prace nad 128-bitowym jądrem następcy Windows 7.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Pozostałe systemy Windows