Pierwsza wyprodukowana kopia Windows 95 w kolekcji byłego pracownika Microsoft

Pierwsza wyprodukowana kopia Windows 95 w kolekcji byłego pracownika Microsoft

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/10/2024, 12:30 PM

Liczba odsłon: 385

Rzadki przedmiot kolekcjonerski dostał właśnie swoje 5 minut w social mediach. Brad Silverberg, były Senior VP i Product Manager w Microsoft, pochwalił się pierwszą wyprodukowaną kopią Windowsa 95, która znajduje się w jego kolekcji. Ten bezcenny egzemplarz przywołuje wiele wspomnień.

Wszystko zaczęło się, gdy inny weteran Microsoftu, Dave W Plummer, opublikował na Twitterze/X zdjęcia "specjalnej edycji" słynnego systemu w oryginalnym pudełku. Teraz coś, czego nie zobaczycie na co dzień: mój Windows 95 Special Edition wciąż w folii ochronnej... od dnia premiery – czytamy w tweecie.

Windows 95 Special Edition w folii

Post przykuł uwagę Brada Silverberga, który odpowiedział, że jest w posiadaniu pierwszej wyprodukowanej kopii Windows 95. Mam pierwszą kopię Windowsa 95, która zjechała z linii produkcyjnej. Mam niewiele wspomnień z moich lat w Microsoft. Ale zachowuję to. Bezcennepisze były menadżer i prezentuje zdjęcie. Oprócz oryginalnej wersji BOX widzimy na nim karteczkę z napisem: To pierwszy egzemplarz Windowsa 95 w historii. Został wyprodukowany w piątkowe popołudnie 14 lipca 1995 o 5:15 PM. Baw się dobrze!

Pierwsza kopia Windows 95

14 lipca 1995 r. był dniem, w którym legendarny system Windows osiągnął status RTM, a jego dostępność w sprzedaży detalicznej nastąpiła 24 sierpnia tego samego roku. Aktualizacje w chmurze nie były wtedy czymś popularnym 😉, więc system był rozpowszechniany na dyskietkach 3,5" (ikonę dyskietki widać na powyższym zdjęciu) i płycie CD. Dowiedz się więcej z naszych artykułów:

CentrumXP - więcej niż licencje

Czy wiesz, że w Sklepie CentrumXP znajdziesz nie tylko licencje Microsoft, ale także nowoczesne usługi oraz szkolenia zaprojektowane z myślą o dynamicznie rozwijającym się biznesie? Zespół ekspertów z CentrumXP & Onex Group pomoże Twojej firmie m.in. w wykonaniu migracji skrzynek pocztowych do Exchange Online i skonfigurowaniu domeny w Microsoft 365, a także przeprowadzi kompleksowe szkolenie z wykorzystania usług i aplikacji Microsoft 365. Sprawdź naszą ofertę lub skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie indywidualne rozwiązanie.

Źródło: https://www.neowin.net/news/ex-microsoft-executive-flaunts-the-first-ever-copy-of-windows-95/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia