Menu kategorii
 • Następna wersja Exchange Server dopiero w 2025 roku

  Następna wersja Exchange Server dopiero w 2025 roku

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:32
  03.06.2022
  406 wyświetleń

  We wrześniu 2020 r. Microsoft zapowiedział następną wersję Exchange Server na drugą połowę 2021 r. Z powodu serii ataków na lokalne serwery Exchange nie udało się jednak zrealizować tego celu. Microsoft zmienił priorytety, aby skupić się na bezpieczeństwie Exchange, a także ogłosił, że ​​następna wersja systemu pocztowego zostanie wydana w drugiej połowie 2025 r., czyli z aż czteroletnim opóźnieniem.

  Wprowadziliśmy zmiany do naszego harmonogramu Exchange Server od czasu zapowiedzi z września 2020 r. i dziś jesteśmy podekscytowani, dzieląc się tymi aktualizacjami z wami. Wiemy, że nasi klienci i partnerzy mają powody, by uruchamiać Exchange Server, a my jesteśmy zobowiązani do ich wspierania.

  Przesunęliśmy datę wydania następnej wersji Exchange Server na drugą połowę 2025 r. Następna wersja będzie wymagała licencji Server oraz CAL i będzie dostępna jedynie dla klientów z Software Assurance, podobnie jak SharePoint Server i Project Server Subscription Editions. Przekażemy więcej szczegółów związanych z nazwami, funkcjami, wymaganiami i cenami w pierwszej połowie 2024 r.

  Utrzymamy obecne daty końca wsparcia dla Exchange Server 2013, Exchange Server 2016 i Exchange Server 2019, jednak planujemy wsparcie dla następnej wersji Exchange Server po 14 października 2025 r. Przenosimy następną wersję Exchange Server do naszych nowoczesnych zasad cyklu życia [Modern Lifecycle Policy], które nie mają końca okresu wsparcia. Planujemy kontynuować obsługę Exchange Server tak długo, jak długo obecne będzie duże zapotrzebowanie na rynku.

  — The Exchange Team

  Wygląda na to, że zamiast Exchange Server 2021 przyjdzie nam poczekać na Exchange Server 2025 — wersję dużo lepiej dopracowaną, bezpieczną i ze wsparciem "na czas nieokreślony".


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/exchange-team-blog/exchange-server-roadmap-update/ba-p/3421389

  Polecamy również w kategorii Office