Menu kategorii
 • Narzędzie Wycinanie zaktualizowane na Windows 11

  Narzędzie Wycinanie zaktualizowane na Windows 11

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:55
  05.08.2021
  1498 wyświetleń

  Panos Panay z Microsoft przedstawił nową wersję Narzędzia Wycinanie dla Windows 11. Szef działu Surface, a ściślej mówiąc — Chief Product Officer w dziale Windows + Devices, opublikował "pierwsze spojrzenie" na odświeżoną wersję narzędzia, która już niebawem trafi w ręce Windows Insiderów.

  Spojrzenie na zaktualizowaną wersję narzędzia jest tak "pierwsze", jak to tylko możliwe. Panos Panay wrzucił wideo na Twittera, dlatego też jego jakość jest, jaka jest. Z tego 17-sekundowego klipu można jednak wywnioskować parę rzeczy. Oczywiście już na pierwszy rzut oka widać, że wersja ta jest lepiej dopasowana do wiodącego stylu w Windows 11, jakim jest Fluent Design/Sun Valley. Jest tak za sprawą bardziej zaokrąglonych rogów, odświeżonych przycisków, zmodyfikowanego układu i całkiem nowych, minimalistycznych ikon.

  Klasyczne narzędzie, nowe doświadczenie — głosi slogan tej prezentacji i w sumie to się z nim zgadzamy. Nie ma w tej nowej wersji aplikacji żadnych radykalnych zmian, które mogłyby sprawić, że dotychczasowi użytkownicy poczuliby się zakłopotani czy zagubieni. Jednocześnie od razu dostrzegamy przypływ nowego stylu. Jest to zgodne z filozofią designu całego Windows 11. Nowy system, wliczając w to jego wbudowane aplikacje, ma dawać poczucie bycia w domu, wrażenie czegoś nowego, a mimo to znajomego.

  Narzędzie Wycinanie

  Gdy spojrzeć na to, jak Narzędzie Wycinanie prezentuje się obecnie w Windows 10, a tym bardziej w Windows 11, to już teraz wydaje się nieco przestarzałe, a zaokrąglenie rogów okna pomaga tylko w niewielkim stopniu. Aplikacja, która dotąd nie zmieniała się prawie wcale od czasów Visty, prosiła się wręcz o modernizację. I oto nowa wersja wchodzi — cała na biało!


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-teases-a-new-windows-11-snipping-tool

  Polecamy również w kategorii Windows 11