Menu kategorii
 • Najlepsze aplikacje dla Windows Phone - Transport publiczny

  Najlepsze aplikacje dla Windows Phone - Transport publiczny

   Marcin Paradowski
  Marcin Paradowski
  00:00
  29.07.2014
  5187 wyświetleń

  Smartfony, między innymi z Windows Phone, to nie tylko urządzenia do dzwonienia, smsowania czy wysyłania wiadomości e-mail. To coraz częściej sprzęt, który pomaga nam w codziennym życiu, którego jednym z głównych aspektów jest podróżowanie. W tej publikacji przyjrzymy się aplikacjom, które bez wątpienia pomogą nam w przemieszczaniu tak w mieście jak i po naszym kraju.

  jakdojade.pl

  To aplikacja przeznaczona dla mieszkańców miast: Białystok, Bydgoszcz, GOP, Gorzów, Grudziądz, Kraków, Lublin, Łódź, MZKZG (Trójmiasto), Olsztyn, Poznań, Radom, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław. Schludny i przejrzysty interfejs aplikacji jakdojade.pl sprawia, że każdy użytkownik nie będzie miał problemu z obsługą. Prócz szczegółowych rozkładów, łącznie z dokładną trasą przejazdu, dla wybranej linii autobusowej lub tramwajowej, mamy też wyszukiwarkę z różnymi opcjami podróży. Liczba obsługiwanych miast stale się zwiększa. W płatnej wersji dodatkowo możemy skorzystać z takich funkcji, jak lokalizacja najbliższego przystanku w oparciu o sygnał GPS, czy usunięcie reklam.

  jakdojade.pl

  Cena: darmowa

  Wydawca: CITY-NAV sp. z o.o.

  Rozmiar pliku: 4 MB

  Link do sklepu

  Transportoid

  Kolejna aplikacja w tym zestawieniu, dla osób korzystających z usług miejskiego transportu. Znajdziemy w niej rozkłady jazdy dla 60 miast, między innymi: Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Krakowa czy Zielonej Góry. Interfejs może być dla niektórych zbyt ascetyczny, ale ta cechę można śmiało obrócić w plus. Użytkownik skupia się wyłącznie na wyszukaniu połączeń komunikacją miejską w miejscu, w którym aktualnie się znajduje. Ponadto wyniki wyszukiwania są automatycznie dopasowywane do aktualnej godziny. Dodatkowo wykaz przystanków podzielony jest według numeru linii, które w każdej chwili można dodać do ulubionych, oraz ulic. Istotnym faktem jest możliwość pracy w trybie offline po uprzednim pobraniu rozkładów na telefon.

  Transportoid

  Cena: darmowa

  Wydawca: FTL Software

  Rozmiar pliku: 1 MB

  Link do sklepu

  SKM Trójmiasto

  SKM Trójmiasto to aplikacja o prosty i przejrzystym interfejsie, która może okazać się pomocna nie tylko mieszkańcom nadmorskiej aglomeracji złożonej z Gdyni, Gdańska i Sopotu. Osobylubiące wypoczywać nad Bałtykiem powinny się także zainteresować tą aplikacją, ponieważ mogą się dowiedzieć, o której godzinie będą miały najbliższe połączenie wraz ze szczegółowym wykazem stacji pośrednich.

  SKM Trójmiasto

  Cena: darmowa

  Wydawca: Feel Soft

  Rozmiar pliku: 1 MB

  Link do sklepu

  Okęcie Airport

  i

  Kraków Airport

  Aplikacje dla osób lubiących podniebne podróże. Dzięki niej dowiemy się kiedy i o której godzinie wyląduje bądź odleci nasz samolot i z którego terminala w Warszawie i Krakowie. Prosty i przejrzysty interfejs sprawia wrażenie profesjonalnie wykonanych aplikacji, mimo że nie jest to oficjalna aplikacja tych portów lotniczych.

  Okęcie Airport

  Kraków Airport

  Cena: darmowa

  Wydawca: PROAP

  Rozmiar pliku: 2 MB

  Link do sklepu (Okęcie)

  Link do sklepu (Kraków)

  Rozkład Kolejowy

  Rozkład Kolejowy jest wręcz wymarzoną aplikacją dla osób, które korzystają z usług PKP każdego dnia, jak i dla tych, dla których PKP jest środkiem transportu w okresie wakacyjnym. Interfejs jest przejrzysty i intuicyjny. Świeżo upieczony użytkownik poradzi sobie bez najmniejszych problemów począwszy od wytyczenia trasy podróży, poprzez wybranie odpowiadającego nam kursu pociągu, ilości przesiadek, a nawet szczegółowej trasy przejazdu.

  Rozkład Kolejowy

  Cena: darmowa

  Wydawca: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

  Rozmiar pliku: 1MB

  Windows Phone Store

  IC Navigator

  Kolejna aplikacja związana z naszym przewoźnikiem kolejowym, ale poza wyszukiwaniem IC Navigator to także rozbudowane vademecum każdego pasażera. Znajdziemy tu wszelkie informacje dotyczące oferty handlowej, informacje dotyczące przewozu rowerów, a nawet wynajmu pociągu lub wagonu.

  IC Navigator

  Cena: darmowa

  Wydawca: PKP Intercity SA

  Rozmiar pliku: 1 MB

  Link do sklepu

  Bilkom

  Bilkom to ostatnia opisywana w tym zestawieniu aplikacja ściśle związana z przewozem kolejowym. Oprócz wyszukiwania połączeń, oferuje ona też kilka przydatnych opcji, takich jak: informowanie o utrudnieniach w ruchu kolejowym prognozowanie opóźnienia w podróży względem rozkładu dla każdej stacji, zapisywanie połączeń kolejowych w kalendarzu czy nawet wyszukiwanie połączeń do miejsca docelowego pobranego z wybranego kontaktu. Po zarejestrowaniu swojego konta możemy także kupić poprzez nią bilety na większość połączeń oferowanych przez PKP Intercity bez chodzenia do kasy na dworcu.

  IC Navigator

  Cena: darmowa

  Wydawca: HaCon Ingenieurgesellschaft mbH

  Rozmiar pliku: 3 MB

  Link do sklepu


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Aplikacje dla Windows Phone