Nadchodzi pierwsza duża aktualizacja cennika Microsoft 365 i Office 365. Znamy już nowe ceny

Nadchodzi pierwsza duża aktualizacja cennika Microsoft 365 i Office 365. Znamy już nowe ceny

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:21
19.08.2021
2278 wyświetleń

Microsoft ogłosił dziś nadchodzące zmiany w cenniku Microsoft 365 — pierwszą znaczącą aktualizację cen od czasu uruchomienia Office 365 dziesięć lat temu (dokładnie miało to miejsce 28 czerwca 2011 roku). Według firmy zmiana ta odzwierciedla zwiększoną wartość dostarczaną klientom po tych 10 latach. Z komunikatu dowiadujemy się, co konkretnie zmieniło się przez ten czas i przede wszystkim jak przedstawia się nowy cennik i od kiedy zacznie obowiązywać.

Czas na podsumowanie dekady z Office 365 i Microsoft 365

Nie ma wątpliwości, że lata 2011-2021 to dekada nieustannych innowacji. Przez ten czas baza użytkowników Office 365 rozrosła się do 300 milionów płatnych stanowisk komercyjnych, a Microsoft nieustannie inwestował w ich zmieniające się potrzeby. Cztery lata temu gigant połączył najlepsze elementy Office, Windows i Enterprise Mobility and Security (EMS) pod szyldem Microsoft 365. Tego samego roku dodał tez Microsoft Teams jako jedyne zintegrowane rozwiązanie, które umożliwia spotkania, czat, współpracę i automatyzację procesów biznesowych bezpośrednio w przepływie pracy.

Od premiery Microsoft 365 do pakietu zostały dodane aż 24 aplikacje — w tym Teams, Power Apps, Power BI, Power Automate, Stream, Planner, Visio, OneDrive, Yammer i Whiteboard. Microsoft wypuścił też ponad 1400 nowych funkcjonalności i możliwości w trzech kluczowych obszarach:

  • Komunikacja i współpraca. Tu warto wymienić choćby tylko intensywną rozbudowę Teams, integracje z Power Platform, Whiteboard, Lists, Planner, Shifts, Forms, and SharePoint. Companies like Adobe, Atlassian, Salesforce, SAP, ServiceNow i Workday czy dalsze innowacje na polu współpracy asynchronicznej.
  • Bezpieczeństwo i zgodność. Microsoft wspomina o takich działaniach, jak zmniejszenie "powierzchni ataku" za pomocą nowych technologii, lepszą ochronę przed ransomware i innymi zagrożeniami, dodanie możliwości spod szyldu Data Loss Prevention (DLP) dla e-maili i dokumentów, etykiety wrażliwości, szyfrowanie rozmów, możliwości uzyskania zgodności z Content Search, eDiscovery i Litigation Hold, a także wbudowane narzędzia do zarządzania urządeniami mobilnymi (MDM) i inne, takie jak Microsoft Endpoint Manager, które pomagają wspierać pracowników zdalnych i hybrydowych.
  • AI i automatyzacja. Przez ostatnią dekadę Microsoft dokonywał infuzji sztucznej inteligencji w wielu obszarach M365, by wymienić tylko funkcjonalności pomagające lepiej pisać, projektować i prezentować. Obecnie napędzana przez chmurę AI automatycznie tworzy mapy, wykresy i tabele w Excelu, sortuje e-maile i usuwa spam w Outlooku, a także tłumaczy tekst i mowę, generuje napisy na żywo i tworzy transkrypcje spotkań.

Do tych punktów Microsoft dopisuje dziś kolejny, jakim jest rozszerzenie możliwości konferencyjnych audio. Planowane jest dodanie nielimitowanych połączeń telefonicznych (dial-in) do spotkań Microsoft Teams w planach Enterprise, Business, Frontline i Government. Obecnie te możliwości są częścią planów Microsoft 365 E5 i Office 365 E5, ale Microsoft postrzega je jako ważną część pełnego doświadczenia Teams. Dostępne w ponad 70 krajach i z interaktywnym wsparciem dla 77 języków i dialektów, nielimitowane połączenia telefoniczne zapewnią spokój umysłu klientów, którzy będą mogli dołączać do spotkań Teams praktycznie z każdego urządzenia niezależnie od lokalizacji.

Jak zmienią się ceny Microsoft 365?

Zapowiedziane dziś zmiany w cenniku wejdą w życie za trochę ponad sześć miesięcy. 1 marca 2022 roku zmienią się ceny następujących produktów komercyjnych:

Microsoft zapowiedział, że wzrosty cen będą aplikowane globalnie i będą dopasowane do konkretnych rynków regionalnych. Co ważne, ceny subskrypcji konsumenckich i edukacyjnych pozostają bez zmian. O nowych cenach Microsoft 365 i Office 365 w Polsce będziemy Was informować na bieżąco!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2021/08/19/new-pricing-for-microsoft-365/

Polecamy również w kategorii Microsoft 365