Można już @wzmiankować osoby w komentarzach Microsoft Lists

Można już @wzmiankować osoby w komentarzach Microsoft Lists

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:06
10.06.2021
1544 wyświetlenia

Microsoft poinformował, że użytkownicy aplikacji Lists będą teraz mogli @wzmiankować osoby, z którymi pracują, zwyczajnie dodając komentarz do elementu listy. Pomoże to w udostępnianiu i współpracy nad elementami list. Osoba, która otrzyma powiadomienie, może kliknąć zawarty w nim link, aby przejść bezpośrednio do komentarza w kontekście listy, przejrzeć go i podjąć (lub odrzucić) działanie, o które prosił autor komentarza.

Funkcjonalność działa podobnie jak w pozostałych aplikacjach Office. Podczas pisania możemy wstawić znak "@" i zacząć wprowadzać dane osoby, która ma być zawołana. Microsoft Lists podsunie sugestie osób do oznaczenia. Możemy pisać dalej, aby doprecyzować sugestie, bądź od razu wybrać którąś z listy. Zawołanemu użytkownikowi zostanie wysłany e-mail z treścią jak na zrzucie ekranu poniżej. Po jego otrzymaniu wystarczy kliknąć "Przejdź do komentarza", aby zostać skierowanym do odpowiedniego komentarza pod elementem listy.

@wzmiankowanie w komentarzach list

Podczas wysyłania komentarza zostanie sprawdzone, czy wszyscy @wzmiankowani użytkownicy mają uprawnienia edycji elementu listy. Jeśli nie, otworzy się okno dialogowe udostępniania i powiadomień ze wszystkimi wołanymi użytkownikami bez tych uprawnień. Możemy wybrać, by udostępnić im dany element listy i powiadomić ich o tym. Element będzie udostępniony z uprawnieniami edycji wskazanym osobom.

Funkcjonalność zaczęła już być udostępniana w targetowanych wydaniach, a ukończenie tego wdrażania planowane jest w połowie miesiąca. W przypadku wydania standardowego wdrażanie zacznie się około połowy miesiąca i zostanie ukończone planowo do końca czerwca.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://m365admin.handsontek.net/microsoft-lists-mention-people-in-comments/

Polecamy również w kategorii Microsoft 365