Menu kategorii
 • Można już ustawiać własne tło w połączeniach wideo Microsoft Teams

  Można już ustawiać własne tło w połączeniach wideo Microsoft Teams

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:36
  08.06.2020
  1339 wyświetleń

  Funkcja rozmycia tła w połączeniach wideo debiutowała w Microsoft Teams w okolicach jego pierwszych urodzin, a w okolicach trzecich wprowadzono podobne rozwiązanie — całkowitą zamianę tła na statyczny obraz. Przez pewien czas mogliśmy jedynie wybrać obraz z gotowej listy w Teams. Istniała przy tym sztuczka pozwalająca to obejść. Koniec z tym ograniczeniem! W końcu możemy wybrać własny obraz z dysku.

  Zgodnie z harmonogramem zmian w Microsoft 365 do Teams trafiła właśnie aktualizacja, która pozwala wgrać własne obrazy tła dla połączeń wideo. Ta długo wyczekiwana funkcjonalność jest już ogólnodostępna dla wszystkich. Na stronie pomocy technicznej dowiadujemy się, że efekty tła są dostępne tylko w przypadku zaplanowanych spotkań.

  Teams

  Aby dodać własne tło, podczas konfigurowania wideo przed dołączeniem do spotkania należy wybrać opcję efekty tła. Możemy teraz skorzystać z efektu Rozmycie lub wybrać jeden z dostępnych obrazów. Jeśli chcemy dodać własny obraz, wybieramy pozycję Dodaj nowy i wybieramy z dysku obraz JPG, PNG lub BMP. Tło można zmienić także podczas trwania połączenia. W kontrolkach spotkania wybieramy pozycję więcej akcji > Pokaż efekty tła > Dodaj nowy.

  Funkcjonalność została włączona (udostępniona) domyślnie, jednak z pewnymi wyjątkami, o których pisze Microsoft: Jeśli w menu nie widać opcji Pokaż efekty tła jako opcję, być może funkcja ta nie jest jeszcze dostępna na urządzeniu. Obecnie użytkownicy systemu Linux nie mogą korzystać z tej funkcji. Efekty tła nie będą dostępne dla Ciebie, jeśli korzystasz z aplikacji Teams Infrastructure Infrastructure (VDI).


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-teams-custom-backgrounds

  Polecamy również w kategorii Teams