Motorola powróci w przyszłym roku z nowym flagowcem premium

Motorola powróci w przyszłym roku z nowym flagowcem premium

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
14:28
04.12.2019
482 wyświetlenia

Motorola, która kiedyś była gigantem rynku telefonów, jakoś spóźniła się w wyścigu o pałkę pierwszeństwa. Spory przebłysk popularności nastąpił w momencie, gdy Motorola pokazała po raz pierwszy serię Moto G i udowodniła, że można zrobić tani i solidny telefon. Niestety te czasy już minęły i teraz rządzą w tej materii Xiaomi i Huawei. Kolejny przebłysk nastąpił całkiem niedawno, za sprawą zupełnie nowej Motoroli Razr z elastycznym ekranem. Choć drogi, jest to jednak pod względem specyfikacji zwykły średniak, a na wysoką cenę składa się głównie innowacyjna technologia stojąca za konstrukcją wyświetlacza.

Obecnie w podstawowej ofercie Motoroli znajdują się w zasadzie tylko serie One oraz G, które są typowymi przedstawicielami średniej półki. Brak tutaj flagowego modelu, który mógłby konkurować z serią Samsung Galaxy S czy iPhone'm 11. Wszystko jednak wskazuje na to, że w 2020 Motorola powróci do walki o półkę premium i przedstawi nowe urządzenie z układem Snapdragon 865, który został właśnie zaprezentowany podczas konferencji Qualcomm Snapdragon Technology Summit.

Więcej szczegółów na razie nie poznaliśmy, ale możemy się spodziewać świetnych osiągów dzięki wykorzystaniu praktycznie czystego Androida, obsługi sieci 5G oraz świetnego aparatu. Czy tym razem uda się przełamać ten betonowy bunkier, który uformował wokół swojej serii Galaxy S Samsung? W przeciwieństwie do Galaxy Fold, Motorola Razr została świetnie przyjęta, co może naprawdę dobrze wróżyć dawnemu gigantowi rynku GSM.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/motorola-will-start-making-premium-phones-again-next-year

Polecamy również w kategorii Urządzenia