Menu kategorii
 • Minął rok od ostatniej aktualizacji Instagrama na Windows Phone

  Minął rok od ostatniej aktualizacji Instagrama na Windows Phone

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:56
  24.03.2015
  2257 wyświetleń

  Gdy Instagram został wydany na Windows Phone, Microsoft promował go jako aplikację, która w końcu zamyka lukę (tzw. app-gap) w jego platformie mobilnej, dopełniając pakiet wszystkich najważniejszych aplikacji. Sieć społecznościowa, do której należą miliony użytkowników z całego świata, stała się niejako dotkliwym wyznacznikiem tego, co największe marki myślą o platformie Windows Phone.

  Instagram dla Windows Phone został po raz ostatni zaktualizowany 22 marca 2014 r. i od tego dnia aplikacja nie zmieniła się w żadnym stopniu. W rzeczywistości jest to świadectwem tego, o czym fani Windows Phone mówią od lat: problemem nie jest brak aplikacji, lecz brak wsparcia i aktualizacji dla już istniejących tytułów. Innym dobrym przykładem jest Twitter. Dedykowana mu aplikacja jest wprawdzie aktualizowana częściej, jednak można tu odczuć brak niektórych funkcji, które dostępne są w wersjach na systemy iOS i Android.

  Instagram Instagram Instagram

  Microsoft oczywiście zdaje sobie sprawę, że platforma Windows Phone nie została obrana za priorytet przez deweloperów aplikacji. Dlatego też firma wyraża nadzieję, że jej uniwersalne aplikacje Windows 10 pomogą temu zaradzić. Uniwersalne aplikacje oferują wspólny rdzeń dla wszystkich platform, podczas gdy lokalizowanie jej dla konkretnych typów urządzeń to jedynie kilka procent kodu. Nie spodziewajmy się jednak w najbliższym czasie żadnego przełomu w środowisku Windows Phone 8.1. Minie jeszcze kilka miesięcy, nim zadebiutuje Windows 10 for Phones, a użytkownicy "Mobilnych okienek" zyskają możliwość upgrade'u.

  Jeśli jesteście fanami Instagrama, a nie możecie odnaleźć na Windows Phone jego niektórych funkcji, warto rzucić okiem na zewnętrzne odpowiedniki tego klienta, takie jak choćby 6tag. Są one jednak dalekie od doskonałości i oficjalnie niewspierane przez Instagram.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/it-has-been-one-year-since-instagram-was-last-updated-for-windows-phone

  Polecamy również w kategorii Sklep Windows Phone