Microsoft zmienia warunki licencyjne, by pomóc mniejszym dostawcom chmury w Unii Europejskiej

Microsoft zmienia warunki licencyjne, by pomóc mniejszym dostawcom chmury w Unii Europejskiej

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:49
30.08.2022
539 wyświetleń

Microsoft zmienia swoje warunki licencyjne w Unii Europejskiej, aby ułatwić mniejszym dostawcom usług w chmurze rywalizowanie z większymi graczami. Jest to odpowiedź na skargę sprzed 3 lat, która uznaje, że dotychczasowe warunki nie były fair. Zmiany wejdą w życie 1 października 2022 roku. Na czym dokładnie będą polegać?

Microsoft napisał, że rozumie, jak ważne jest konkurencyjne środowisko na europejskim rynku dostawców usług w chmurze, na którym mogą prosperować mniejsi gracze. Dlatego ważne jest, abyśmy byli świadomi naszych obowiązków jako dużej firmy technologicznej — czytamy na blogu. W maju tego roku odbyły się rozmowy z przedstawicielami europejskich partnerów Microsoftu — dostawców chmury. Następnie Brad Smith, President i Vice Chair w Microsoft, ogłosił nowe zasady dotyczące chmury (European Cloud Principles) i zobowiązał się odpowiedzieć na obawy partnerów. Pierwszym ku temu krokiem jest zmiana warunków licencjonowania oprogramowania.

Dziś omawiamy ważne aktualizacje tych zmian dla tych partnerów i ich klientów z Europy i z całego świata, które zostaną wprowadzone 1 października 2022 r. Mają one na celu pomoc tym partnerom, aby byli bardziej konkurencyjni i rozwijali swoje biznesy. Zapewnią oni także większą elastyczność dla swoich klientów. Zmiany te mają 3 główne cele:

  • Ułatwienie klientom wprowadzenia ich oprogramowania do chmury partnera.
  • Zapewnienie, że partnerzy mają dostęp do produktów niezbędnych do sprzedaży opłacalnych rozwiązań, których chcą klienci.
  • Danie partnerom możliwości tworzenia hostowanych rozwiązań szybko i na dużą skalę.

Zobowiązujemy się do uczciwej rywalizacji i partnerstwa z tą różnorodną grupą europejskich dostawców chmury i silnie wierzymy w to, jak ważna jest otwarta i konkurencyjna gospodarka chmurowa w Europie.

— Microsoft Corporate Blogs

Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule z maja: Microsoft zmienia zasady dotyczące chmury w Europie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.microsoft.com/eupolicy/2022/08/29/making-european-cloud-providers-more-competitive/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure