Microsoft zaprasza na MWC 2019. Już czas na nowy HoloLens

Microsoft zaprasza na MWC 2019. Już czas na nowy HoloLens

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:15
16.01.2019
418 wyświetleń

Microsoft zaczął wysyłać zaproszenia na swoją konferencję prasową, która odbędzie się na tegorocznej edycji Mobile World Congress. Teoretycznie nie wiadomo, co gigant chce zaprezentować, ale można to łatwo wywnioskować z zapowiedzi. Otóż prelegentami na konferencji będą Satya Nadella, Julia White i Alex Kipman. Zwłaszcza to ostatnie nazwisko mówi już wszystko. Alex Kipman, Technical Fellow z działu AI Perception and Mixed Reality, pojawia się zawsze wtedy, gdy mowa o HoloLens i VR. A zapowiedzi nowego HoloLens w najbliższym czasie spodziewają się wszyscy.

Alex Kipman znany jest jako jeden z twórców HoloLens. Właściwie jest to nawet człowiek utożsamiany z tym urządzeniem. O tym, że nową, tańszą, lżejszą i bardziej dopracowaną generację HoloLens zobaczymy w tym roku, mówi się już od jakiegoś czasu. Tak zwane źródła zaznajomione z tematem potwierdzają to. Z ich nieoficjalnych doniesień wynika, że na MWC 2019 rzeczywiście odbędzie się oficjalna prezentacja HoloLens vNext i że będzie on używał układu Snapdragon 850, co uczyni go pierwszym holograficznym Always Connected PC. Oczywiście to tylko zdawkowe informacje na temat gogli. Do tej pory część specyfikacji podał sam Microsoft, a część to temat plotek. Czy znajdą one potwierdzenie?

Microsoft na Mobile World Congress 2019

MWC 2019 może być dla Microsoftu okazją do zaprezentowania w zasadzie wszystkiego, ale nie oczekujemy żadnego nowego sprzętu Surface. Powód jest prosty - na liście prelegentów nie ma Panosa Panaya, który dla Surface'a jest tym, kim Alex Kipman dla HoloLens. Możliwe, że gigant pochwali się urządzeniami od partnerów, ale na pewno nie będzie to główny punkt programu. Możemy też usłyszeć coś na temat Azure, bo na to właśnie wskazuje obecność Julii White. Satyi Nadelli natomiast naszym czytelnikom przedstawiać nie trzeba. CEO Microsoftu zawsze powie coś ciekawego i inspirującego, rzucając światło na bieżące osiągnięcia i dążenia firmy.

Kiedy więc wszystko się wyjaśni? Event prasowy Microsoftu na Mobile World Congress 2019 w Barcelonie odbędzie się w niedzielę, 24 lutego o godzinie 17.00 czasu środkowoeuropejskiego (a więc i polskiego). Nie wiadomo jeszcze, czy będzie on transmitowany na żywo. O wszelkich doniesieniach będziemy Was informować na bieżąco. Możecie być jednak pewni, że o wszystkim dowiecie się z CentrumXP! Bądźcie wtedy z nami!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-announces-press-event-at-mwc-hololens-vnext-launch-imminent/

Polecamy również w kategorii HoloLens