Microsoft uruchamia Drukowanie uniwersalne, chmurową usługę zastępującą serwer wydruku

Microsoft uruchamia Drukowanie uniwersalne, chmurową usługę zastępującą serwer wydruku

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:56
26.02.2020
826 wyświetleń

Praktycznie wszystkie duże firmy korzystają z serwerów wydruku, które łączą drukarki z komputerami-klientami poprzez sieć. Serwery te zarządzają zadaniami zainicjowanymi przez użytkowników w oparciu o dostępność drukarek. Microsoft pracuje teraz nad nowym rozwiązaniem bezserwerowym, gdzie zadania te będą obsługiwane przez infrastrukturę chmurową. Jak dokładnie ma działać Universal Print i kto może z niego korzystać?

Drukowanie uniwersalne

Zainteresowane organizacje mogą już teraz zarejestrować się w testach wersji private preview. Do formularza rejestracji Microsoft dołączył krótki opis usługi, której tłumaczenie tu przytaczamy:

Drukowanie uniwersalne to oparta na chmurze infrastruktura drukowania [w ramach] Microsoft 365, która umożliwia proste, bogate i bezpieczne doświadczenie wydruku dla użytkowników oraz redukcję czasu i wysiłków dla IT. Szkoły i firmy, które chcą wdrożyć prywatną wersję zapoznawczą tej usługi muszą posiadać Windows 10 Enterprise lub Education w wersji 1903 lub nowszej, a także Azure Active Directory (dowolna edycja). Rozwiązanie nie wymaga Windows Server.

Drukowanie uniwersalne jest już dostępne na portalu Azure. W jego opisie możemy przeczytać, że:

Drukowanie uniwersalne to nowoczesne środowisko usług drukowania na platformie Azure przeznaczone dla firm i organizacji edukacyjnych o dowolnej wielkości. Ten portal umożliwia administratorom zarządzanie urządzeniami drukującymi bez potrzeby wdrażania serwerów wydruku:
  • Rejestruj drukarki w usłudze Azure Active Directory
  • Steruj właściwościami i konfiguracją drukarek z jednej centralnej lokalizacji
  • Zarządzaj dostępem użytkowników i grup do drukarek, które są prezentowane użytkownikom za pośrednictwem chmury, w całej organizacji
  • Użytkownicy bezproblemowo odnajdują drukarki i drukują, używając swoich poświadczeń usługi AAD

Na stronie usługi możemy zobaczyć jej przegląd, zarządzać drukarkami, łącznikami i konwersją dokumentów, a także monitorować raporty. Microsoft nie podał jeszcze planowanej daty ogólnej dostępności ani też nie poświęcił drukowaniu uniwersalnemu osobnego posta na blogu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/h0x0d/status/1232676619606618118

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure