Menu kategorii
 • Microsoft potwierdza - Teams goni Slacka. Zapowiedziano też nowe, ciekawe funkcje

  Microsoft potwierdza - Teams goni Slacka. Zapowiedziano też nowe, ciekawe funkcje

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  22:57
  11.07.2019
  674 wyświetlenia

  Konferencja Inspire 2019 rusza w najbliższą niedzielę, a Microsoft już dziś ujawnia nieco rąbka tajemnicy. Dziś opublikował oficjalne statystki Microsoft Teams, z których wynika, że z Zespołów korzysta już 13 milionów użytkowników dziennie! Ostatnio informowaliśmy, że Teams zaczyna zyskiwać przewagę nad swoim największym nemesis, czyli Slackiem, zwłaszcza wśród dużych firm.

  Gigant niejako odniósł się do tych rewelacji i poinformował dziś, że Teams faktycznie wyprzedza Slacka aż o 3 miliony użytkowników dziennie! Bardzo prawdopodobne, że w tym roku czeka nas spore przetasowanie na rynku narzędzi współpracy. Być może Slack skupi się na tej mniejszej grupie klientów i pozwoli Microsoftowi zawładnąć rynkiem korporacyjnym. Jeśli dana korporacja używa już Office 365, to naturalnym wyborem będzie właśnie Teams. Wśród mniejszych i średnich firm nie jest to już tak oczywiste.

  Microsoft poinformował również o nowościach, jakie trafią do Teams w najbliższym czasie. Po pierwsze i chyba najważniejsze, do Teams wreszcie zawitają powiadomienia o odczytaniu wiadomości przez odbiorcę. Jest to bardzo przydatna funkcja, znana z wielu innych komunikatorów, która na pewno usprawni komunikację. Pojawią się również powiadomienia priorytetowe, które będą się pojawiać co dwie minuty, by zwiększyć skuteczność dostarczania wiadomości. Te dwie ważne, nowe funkcje pojawią się w Teams jeszcze w tym miesiącu.

  Ponadto w najbliższej przyszłości zyskamy możliwości tworzenia ogłoszeń na kanale, wysyłania wiadomości między kanałami oraz ustanowienia funkcji moderatora danego kanału. Co ciekawe, do Teams trafi też nowa funkcja, która będzie czymś w rodzaju cyfrowej karty, którą pracownik pierwszej linii będzie mógł odbić, przychodząc i wychodząc z pracy.

  Reklama

  Więcej informacji na temat nowości w Teams poznamy zapewne na konferencji Inspire, która choć nie jest konferencją stricte techniczną, to będzie obfitować w sporo ciekawostek. Oczywiście o wszystkim przeczytacie na CentrumXP.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-announces-that-teams-has-13-million-daily-users-unveils-new-features

  Polecamy również w kategorii Teams