Microsoft pokazał właśnie prototyp opaski Band 3?

Microsoft pokazał właśnie prototyp opaski Band 3?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:06
28.06.2016
3073 wyświetlenia

Niedawno pojawiły się plotki, jakoby opaska Band 2 szykowała się na emeryturę, dlatego też kwestią czasu jest zapowiedź jej nowej wersji - Microsoft Band 3. Choć na ten temat Microsoft na razie milczy, do wyobraźni przemawia niedawne nagranie z wydarzenia Facebook Live w ramach Microsoft Expert Zone. Na nagraniu zobaczymy, jak Panos Panay z Microsoft (przypadkowo?) prezentuje nieznane dotąd urządzenie. Czy jest nim prototypowy Band 3?

Jedno jest pewne - na nagraniu widzimy, jak Panos Panay niby od niechcenia podciąga rękawy, a na jego lewym nadgarstku ukazuje się tajemnicze, niezidentyfikowane urządzenie ubieralne, prawdopodobnie smartwatch. Po upływie minuty czy dwóch Panay orientuje się, co zrobił, i opuszcza rękawy. Nie jest pewne, czy to, co widzimy, jest właśnie trzecią generacją sportowej opaski od Microsoft, tym niemniej zdecydowanie widać podobieństwa do Band 2. Najbardziej widoczna różnica jest związana z kolorem, budową i materiałem, który może być zaczerpnięty od rodziny Surface. Opaska jest węższa i wygląda na bardziej elastyczną. Właśnie na te kwestie skarżyli się niektórzy użytkownicy wcześniejszych wersji, dlatego też nie jest zaskoczeniem, że w trzeciej generacji produktu poczyniono zmiany w tych obszarach.

Microsoft Band jest urządzeniem ubieralnym (wearable) - opaską, współpracującą z usługą Microsoft Health w chmurze. Urządzenie posiada wiele możliwości, wliczając w to:

  • Nieprzerwane, optyczne monitorowanie pulsu: użytkownik opaski może dowiedzieć się więcej o sobie, rejestrując puls podczas treningów, codziennych aktywności i snu.
  • Śledzenie aktywności: system celów i osiągnięć zapisuje nasze aktywności - bieganie, kolarstwo, gra w golfa czy trening na siłowni.
  • Obsługę poczty e-mail, wiadomości tekstowych, powiadomienia z kalendarza: Band 2 wyświetli otrzymane wiadomości oraz powiadomienia o zapisanych terminach.
  • Śledzenie jakości snu: użytkownik łatwiej zrozumie, jaki wpływ na jego zdrowie i regenerację organizmu ma sen.
  • Licznik spalonych kalorii: dowiemy się, ile kalorii spaliliśmy podczas chodzenia (krokomierz), wykonywania innych aktywności i snu.
  • Inteligentne powiadomienia: użytkownik decyduje, które powiadomienia będzie otrzymywać. Możliwość wyboru połączeń, wiadomości, przypomnień z kalendarza, powiadomień z Facebooka i Twittera.

Nie jest jeszcze jasne, jakie nowości - oprócz tych z zakresu designu - przypadną w udziale trzeciej generacji opaski Band. Pierwsza wersja urządzenia ukazała się w październiku 2014 r., a jego druga wersja dokładnie rok później. Idąc tym tropem, w październiku tego roku powinien ukazać się Microsoft Band 3. Czy do tego dojdzie? Czekamy na kolejne informacje i przede wszystkim oficjalny komentarz od Microsoft.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/panos-panay-just-reveal-microsoft-band-3

Polecamy również w kategorii Pozostałe urządzenia