Microsoft jako lider w archiwizowaniu informacji według Gartnera

Microsoft jako lider w archiwizowaniu informacji według Gartnera

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:48
21.12.2018
671 wyświetlenie

Już samo znalezienie się w Magicznym Kwadrancie Gartnera to dla każdej firmy znacząca nobilitacja, ale oczywiście dużo większą jest wejście do kwadrantu liderów. Microsoft ze swoimi produktami okupuje go w wielu takich zestawieniach, w niektórych nawet od kilkunastu lat z rzędu. W tym miesiącu Gartner opublikował kwadrant dotyczący narzędzi do archiwizowania informacji firmowych (Magic Quadrant for Enterprise Information Archiving Tools), w którym Microsoft zajął jedno z wyższych miejsc.

W kwadrancie tym Gartner ocenia dostawców oprogramowania zapewniającego takie funkcje, jak redukcja danych dla różnych typów zawartości, zarządzanie utrzymaniem, indeksowanie zawartości i co najmniej podstawowe narzędzia do eDiscovery i klasyfikacji. Microsoft udostępnia takie oprogramowanie w ramach Office 365 - są to m.in. platformy Exchange, OneDrive, SharePoint i Microsoft Teams.

Gartner

Zarówno klienci Microsoftu, jak i analitycy Gartnera dostrzegają korzyści wynikające z ograniczenia kosztów i ryzyka związanego ze zgodnością. Dzięki archiwizacji danych "na miejscu" nie ma potrzeby korzystania z osobnych systemów archiwizujących, tworzenia dodatkowych kopii wrażliwych danych biznesowych, a także weryfikowania zabezpieczeń wielu różnych dostawców usług. Gartner podkreślił takie mocne strony Microsoft 365, jak natywna rewizja, własne łączniki danych i nadzór nad różnymi typami zawartości z udziałem wbudowanego machine learningu i AI.

Microsoft 365 (połączenie Windows 10 z Office 365 i EMS) działa na zasadzie centralnej lokalizacji dla poczty e-mail, dokumentów, czatów i kanałów, a także zarządzania zgodnością. Możliwości te zapewniły Microsoftowi czwarte miejsce pod względem możliwości wykonawczych i szóste pod względem kompletności wizji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.gartner.com/doc/reprints?id=1-5Y6KMIB&ct=181214&st=sb

Polecamy również w kategorii Microsoft 365