Microsoft będzie sprzedawał wymienne dyski SSD dla Surface Pro 7+

Microsoft będzie sprzedawał wymienne dyski SSD dla Surface Pro 7+

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:01
23.02.2021
2856 wyświetleń

W 2019 roku Microsoft wprowadził Surface Laptop 3 i Surface Pro X, czyli faktycznie pierwsze komputery Surface z wymienną pamięcią masową. Do ich listy zostały później dodane Surface Laptop Go (w 2020) i Surface Pro 7+ (2021), który z kolei stał się pierwszym modelem Pro z procesorem Intel, który otrzymał wymienny dysk SSD.

Teraz firma z Redmond ogłasza, że wprowadza do sprzedaży zamienne dyski SSD dla Surface Pro 7+. Żeby było jasne — są one przeznaczone tylko dla Surface Pro 7+, ponieważ komunikat podaje wyraźnie, że podzespoły te nie będą współpracować z Surface Pro X ani Surface Laptop Go, nie wspominając o Surface Laptop 3. Nie jest jasne, skąd ta niekompatybilność ani czy Microsoft ma zamiar zaoferować podobne produkty dla swoich pozostałych urządzeń z wymienną pamięcią masową.

Surface Pro 7+ - dysk SSD

Dostępne są wszystkie rozmiary dysków zamiennych, od 128 GB do 1 TB, niemniej jednak producent "zdecydowanie odradza" korzystania z tego rozwiązania, aby rozszerzyć pamięć:

Czy mogę upgrade'ować urządzenia Surface Pro 7+, instalując większe SSD, czy muszę wymienić go na SSD w tym samym rozmiarze, co usunięty?
Choć to technicznie możliwe, Microsoft zdecydowane odradza użytkownikom instalowania SSD, który nie był testowany dla Twojej konfiguracji urządzenia. Microsoft podejmuje środki, aby zapewnić jakość produktu i przetestować konfiguracje sprzętowe oferowane w sprzedaży. Instalowanie niepochodzącego od Microsoft lub pochodzącego od Microsoft dysku SSD o innej pojemności niż dostarczona oryginalnie może prowadzić do spadku wydajności i niewspieranych konfiguracji.
— Microsoft

Wymienne dyski SSD są przeznaczone tylko dla klientów komercyjnych i zaleca się, aby były instalowane przez przeszkolonych pracowników IT. Nie jest to specjalnym zaskoczeniem, jako że już sam Surface Pro 7+ jest oferowany tylko klientom komercyjnym — w odróżnieniu od podstawowego modelu Surface Pro 7, który jest ogólnodostępny także dla konsumentów.

Zestawy SSD zawierające certyfikowany dysk zadebiutują w Stanach Zjednoczonych, by później trafić do wszystkich regionów, w których dostępny jest Surface.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/surface-it-pro-blog/introducing-ssd-commercial-spares-for-surface-pro-7/ba-p/2147128

Polecamy również w kategorii Surface Pro