Menu kategorii
 • Microsoft Teams w edycji konsumenckiej oficjalnie zapowiedziany!

  Microsoft Teams w edycji konsumenckiej oficjalnie zapowiedziany!

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:12
  30.03.2020
  1811 wyświetlenie

  Zgodnie z oczekiwaniami Microsoft zapowiedział dzisiaj Microsoft 365 w edycjach Personal i Family, a także Teams for Life oraz nową aplikacja Family Safety. Poza tym pakiet Office 365 przechodzi rebranding i niebawem będzie dostępny jako Microsoft 365. Zmiany te opisaliśmy szerzej we wcześniejszym artykule. Teraz przyjrzymy się bliżej nowej edycji Zespołów. Chodzi tu o nową wersję konsumencką Teams nieprzeznaczoną dla firm, organizacji ani szkół. Jakie możliwości będzie oferować? Od kiedy będzie dostępna? Kto będzie mógł jej używać? O tym poniżej.

  Usługa Teams nie jest tylko do celów służbowych. Możesz teraz trzymać rękę na pulsie wszystkich swoich spraw w aplikacji mobilnej Teams.
  — Microsoft

  Microsoft Teams obchodził niedawno trzecie urodziny. Przez ten czas służył nam jako aplikacja do komunikacji w zespołach, współpracy nad dokumentami i udostępniania plików. I nie tylko nam. Według najświeższych danych Teams ma już 44 milionów aktywnych użytkowników. A mowa tu tylko o Teams dla firm, organizacji i szkół. Co z użytkownikami domowymi? Komunikacja prywatna między użytkownikami firmowego Teams wprawdzie była możliwa, ale nie oszukujmy się — nie do tego została zaprojektowana ta aplikacja. Ale to się zmienia za sprawą nowej wersji konsumenckiej. Została ona skrojona na potrzeby użytkowników indywidualnych, ich rodzin i przyjaciół. Zobaczmy, czym konkretnie charakteryzuje się ta nowa edycja:

  • Lepsze wykorzystanie czatów: Usługa Teams to Twoje mobilne centrum wiadomości. Rozpoczynaj czaty wideo, przypisuj osobom zadania, edytuj kalendarze, wysyłaj obrazy GIF i uzyskuj dostęp do pamięci w chmurze — bezpośrednio z czatów grupowych.
  • Bądź na bieżąco z informacjami: Korzystaj z wielu kalendarzy, działań i zadań udostępnionych w jednym miejscu dzięki usłudze Teams. Dzięki temu scentralizowanemu widokowi zdarzenia, zdjęcia i filmy są zawsze dostępne na czacie grupowym, więc wszyscy zawsze są na bieżąco.
  • Wydajniejsza współpraca: Udostępniaj dokumenty, realizuj projekty wspólnie z innymi, twórz budżet rodzinny lub pomagaj w odrabianiu prac domowych za pomocą programów Word, Excel i PowerPoint. Wszystko jest bezpiecznie zapisywane w chmurze i jest dostępne na dowolnym urządzeniu.
  • Udostępnianie lokalizacji i informacji: Spóźniasz się? Uspokój członków rodziny, udostępniając im swoją lokalizację. Dodatkowo dzięki usłudze Teams możesz bezpiecznie przechowywać i udostępniać informacje, takie jak hasła, numery nagród czy dane logowania.
  • Łatwe planowanie podróży: Usługa Teams zapewnia grupie jedno miejsce do organizowania planów podróży, list rzeczy do spakowania, przydzielania zadań i nie tylko. Każdy ma dostęp do wszystkich szczegółów w jednym miejscu, dzięki czemu planowanie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.
  • Organizacja rodziny w podróży: Życie rodzinne płynie w szybkim tempie! Usługa Teams ułatwia udostępnianie list zakupów, rezerwowanie terminów, planowanie przyjęć urodzinowych, śledzenie harmonogramów drużyn sportowych i nie tylko. To Twoje centrum do czatowania, koordynowania, delegowania zadań i panowania nad wszystkimi szczegółami.

  Nowe funkcje w Teams pozwolą połączyć się, pozostać zorganizowanym i współpracować z rodziną i przyjaciółmi: tworzyć grupy i planować podróże, organizować imprezy sąsiedzkie czy planować spotkania klubu. Teams pozwoli użytkownikom domowym łączyć się z grupowym czatem, wykonywać połączenia wideo, pracować wspólnie nad listami rzeczy do zrobienia, przypisywać zadania konkretnym osobom, koordynować harmonogram, udostępniać zdjęcia i wideo... Wszystko to w jednym miejscu. Teams zapewnia narzędzia do bezproblemowego zarządzania życiem codziennym, udostępniania list zakupów, organizacji kalendarzy, zapisywania ważnych informacji, jak hasła do Wi-Fi, a nawet otrzymywać powiadomienia, gdy ktoś bliski wróci do domu lub dotrze do miejsca docelowego, jak szkoła czy miejsce pracy.

  Co więcej, Teams stanie się jedną aplikacją do spraw prywatnych i służbowych. Jeśli korzystasz już usługi Teams w pracy, możesz w aplikacji mobilnej dodać konto osobiste i łatwo przełączać się między kontem służbowym i prywatnym. Pozwoli to grubą kreską oddzielić te dwie sfery życia.

  Być może zwróciliście uwagę, że o Teams w edycji konsumenckiej mówiło się nieoficjalnie "Teams for Life", a w adresie jego strony znajduje się nazwa "Teams for Home". Zauważyliśmy, że Microsoft nie posługuje się tymi nazwami i właściwie nie wiadomo, czy konsumencki Teams będzie w taki sposób nazywany. Wygląda raczej na to, że będziemy mówić o służbowym lub osobistym koncie w Teams. W końcu na obu z nich będziemy mogli zalogować się za pomocą jednej aplikacji. A jeśli o niej już mowa... Póki co Microsoft wspomina tylko o aplikacji mobilnej. Zakładamy jednak, że na koncie osobistym będzie można zalogować się także w desktopowej oraz przeglądarkowej aplikacji Teams.

  Konsumencka wersja Teams będzie jednym ze składników Microsoft 365 w edycjach Personal i Family. Plany te zadebiutują 21 kwietnia i zostaną do nich automatycznie przeniesieni subskrybenci Office 365 Personal oraz Home. Nie wiemy jeszcze, czy konsumencki Teams będzie występował poza M365 jako samodzielny produkt. Z pewnością wkrótce się to wyjaśni. Do tematu nowych planów i aplikacji będziemy jeszcze wracać na łamach CentrumXP.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/microsoft-teams/teams-for-home

  Polecamy również w kategorii Teams