Menu kategorii
 • Microsoft Teams ma już ćwierć miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie

  Microsoft Teams ma już ćwierć miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:05
  28.07.2021
  1353 wyświetlenia

  Ogłoszenie kwartalnych (a tym razem nawet rocznych) wyników finansowych jest często dla Microsoftu okazją do pochwalenia się nowymi kamieniami milowymi. A do takich z pewnością należy przekroczenie liczby 250 milionów aktywnych użytkowników Teams miesięcznie. Wydawać by się mogło, że to naprawdę niezwykły wzrost ze 145 milionów ogłoszonych w kwietniu tego roku, tyle że... tamta liczba dotyczyła aktywnych użytkowników dziennie, a nie miesięcznie.

  Praktycznie od wybuchu pandemii Microsoft Teams zyskuje nowych użytkowników w niespotykanym dotychczas tempie, a ci istniejący biją kolejne rekordy aplikacji, wliczając w to ilość rozmów, czas spędzany na spotkaniach i nie tylko. Ostatnim kamieniem milowym dotyczącym liczby aktywnych użytkowników dziennie (145 milionów) gigant chwalił się w kwietniu. Teraz, po trzech miesiącach, firma mówi już o 250 milionach, tyle że w perspektywie miesięcznej.

  Czy to faktyczny wzrost od czasu podania poprzedniej liczby, czy jedynie lepiej się prezentujący numerek? Tego niestety nie wiadomo, jako że Microsoft nie podaje już liczby aktywnych użytkowników dziennie, a przynajmniej na razie. Znamy za to inne statystyki, które Kyle Vikstrom, dyrektor w Microsoft Investor Relations, przekazał w związku z kwartalnym i rocznym raportem finansowym Microsoft. Dowiadujemy się z nich, że:

  • Microsoft ma blisko 80 milionów użytkowników "Teams Phone" miesięcznie. Termin ten jest trochę nieostry, bo może określać zarówno użytkowników specjalnych, certyfikowanych zestawów telefonicznych, jak i osoby dołączające do spotkań poprzez rozmowę telefoniczną lub korzystające z aplikacji Teams na telefon.
  • Istnieją już 124 przedsiębiorstwa, które mają ponad 100 tysięcy użytkowników Teams.
  • Liczba firm z 10 tysiącami użytkowników Teams sięga już blisko 3 tysięcy.

  Co prawda nie wiemy, ilu użytkowników łączy się obecnie z Teams każdego dnia, ale w perspektywie miesięcznej ćwierć miliarda robi już wystarczające wrażenie. Z drugiej strony Teams ma jeszcze spore pole do wzrostu. Jego baza użytkowników stanowi tylko 1/4 bazy Windows 10, który już od dłuższego czasu jest używany na ponad miliardzie aktywnych urządzeń (ale niekoniecznie przez miliard różnych osób). Wraz z bezpośrednią integracją Teams z Windows 11 liczba tych użytkowników może znowu pójść w górę.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.zdnet.com/article/microsoft-teams-hits-250-million-monthly-active-user-milestone/

  Polecamy również w kategorii Teams