Menu kategorii
 • Microsoft Teams Rooms z łatwym przełączaniem kamer podczas spotkania

  Microsoft Teams Rooms z łatwym przełączaniem kamer podczas spotkania

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:05
  25.11.2021
  1845 wyświetleń

  Microsoft Teams Rooms umożliwi łatwe przełączanie się między wieloma kamerami za pomocą konsoli. Funkcja trafi niebawem do aplikacji na Windows jako alternatywa dla korzystania z domyślnego ustawienia kamery. Jak to działa?

  W przypadku pomieszczeń z więcej niż jedną kamerą wideo połączoną z Microsoft Teams Rooms użytkownicy będą mogli przełączać się między nimi w trakcie spotkania Teams, wybierając którąś z listy dostępnych kamer. Jeśli nie ma wielu kamer USB skonfigurowanych z urządzeniem Teams Rooms w sali konferencyjnej, wówczas nie będzie różnicy w doświadczneiu.

  Po pobraniu aktualizacji, która ma być dostępna w połowie grudnia, użytkownicy zobaczą nowe doświadczenie przycisku wideo na pasku narzędzi konsoli Teams Rooms. To stuknięciu ikony kamery nadal będzie ona włączana/wyłączana, jednak tuż obok niej znajduje się przycisk rozwijania menu. Po jego stuknięciu otworzy się okno dialogowe wyboru kamery z podglądem na żywo. Po wybraniu innej kamery zostaje ona zaznaczona i użytkownik może stuknąć poza okienkiem, aby je zamknąć.

  Nowa funkcjonalność będzie też dostępna do konfiguracji dla administratorów urządzeń. Mogą oni wybrać domyślną kamerę, zaznaczając ją w ustawieniach urządzeń peryferyjnych, poprzez konfigurację XML albo w interfejsie użytkownika Teams Admin Center. Microsoft podkreśla, że funkcjonalność będzie udostępniana tylko dla Microsoft Teams Rooms na Windows.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://pupuweb.com/mc300017-switch-between-multiple-video-cameras-in-microsoft-teams-rooms-windows/

  Polecamy również w kategorii Teams