Menu kategorii
 • Microsoft Teams Rooms z darmowym planem Basic

  Microsoft Teams Rooms z darmowym planem Basic

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  13:13
  07.09.2022
  557 wyświetleń

  Microsoft wprowadza nowe plany, które zastąpią obecne Teams Rooms Standard i Teams Rooms Premium: Teams Rooms Basic oraz Teams Rooms Pro. To jednak nie tylko zmiana nazwy. Najlepsze jest to, że dzięki wersji Basic można teraz korzystać z Microsoft Teams Rooms za darmo. Co prawda wiele brakuje mu do wersji Standard, jednak to już zawsze coś.

  Bezpłatny plan zostanie automatycznie uwzględniony przy zakupie urządzenia z certyfikatem Teams Rooms, począwszy od 1 września tego roku. Można włączyć do 25 licencji Basic na jedną dzierżawę Microsoft 365. Wydaje się to oczywiście atrakcyjne, ale z drugiej strony darmowy plan nie jest pozbawiony wad. W przeciwieństwie do wcześniejszej wersji Standard nie ma tu zarządzania Intune ani Azure Active Directory Premium Plan 1. Ponadto brak możliwości meldowania się w panelu Teams i dołączania do spotkań w różnych chmurach. Plan nie oferuje też inteligentnych funkcji audio i wideo, w tym transkrypcji na żywo z identyfikacją mówcy, liczenia osób, obsługi wielu kamer, inteligentnego tłumienia hałasu itd.

  PTeams Rooms Basic ma bardzo ograniczony zestaw możliwości i jest przeznaczony tylko dla małych firm. Brak wielu kluczowych funkcji zarządzania i spotkań hybrydowych skłonić ma bardziej wymagających klientów do zakupu Microsoft Teams Rooms Pro. Co ciekawe, po tym rebrandingu Teams Rooms staje się tańszy. Teams Rooms Premium kosztował wcześniej 50 USD, a teraz cena Teams Rooms Pro wynosi 40 USD, co pozwala zaoszczędzić miesięcznie aż 10 dolarów. W planie Premium zawarta jest cała funkcjonalność Teams Rooms.

  Dowiedz się więcej o Microsoft Teams Rooms z naszych artykułów:


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-teams/microsoft-teams-rooms/compare-rooms-plans

  Polecamy również w kategorii Teams