Microsoft Rewards już w formie aplikacji dla Xbox One

Microsoft Rewards już w formie aplikacji dla Xbox One

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:42
05.07.2018
0 komentarzy
1236 wyświetleń

Przed paroma miesiącami Microsoft ogłosił, że program Xbox Live Rewards zostanie przekształcony i wchłonięty przez Microsoft Rewards. Już pod nową nazwą program, nagradzający użytkowników za wyszukiwanie w Bing i inne akcje, został oddany do użytku Xbox Insiderom pod koniec maja. Dziś ogólnoświatowa premiera - aplikację można już pobrać i zacząć jej używać... o ile znajdujemy się w biorącym udział regionie.

Microsoft Rewards on Xbox

Microsoft Rewards on Xbox, bo taką nazwę nosi aplikacja, początkowo był dostępny tylko dla Insiderów i tylko w USA. Po paru dobrych tygodniach testów aplikacja stała się dostępna dla wszystkich. Mowa tu jednak o samej aplikacji, a niekoniecznie o jej właściwej funkcjonalności. Microsoft Rewards (dawniej jako Bing Rewards) działa bowiem w 21 regionach, pośród których, jak na złość, nie ma Polski. Nie ma też znaczenia, czy logujemy się z telefonu, konsoli, czy z PC. System nagradzania jest wieloplatformowy, co ma swoje plusy, bo pozwala sumować punkty z różnych urządzeń, ale znaczy to niewiele, jeśli nasz region się nie kwalifikuje.

Aplikacja pozwala dołączyć do programu Microsoft Rewards (jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy), zobaczyć ekskluzywne oferty dla fanów Xbox, sprawdzać stan punktów otrzymanych za wyszukiwanie w Bing czy zakupy w Sklepie i oczywiście wymieniać je na karty podarunkowe w Microsoft Store. "Microsoft Rewards są teraz na Xbox. Przeglądaj swoje oferty, sprawdzaj swoje punkty i wymieniaj je na kredyty w Microsoft Store - wszystko to w komfortowych warunkach twojej kanapy" - głosi opis w Sklepie. Z oczywistych przyczyn aplikacja nie ma tłumaczenia na język polski. Gracze mogą wybierać spośród wersji angielskich, hiszpańskich, francuskich oraz niemieckiej, włoskiej, japońskiej, niderlandzkiej i portugalskiej.

Microsoft Rewards on Xbox można pobrać bezpłatnie z Microsoft Store, jednakże oferta gromadzenia punktów nadal konsekwentnie omija Polskę. Wszelkie próby kończą się komunikatem "Usługa Microsoft Rewards nie jest dostępna w tym kraju lub regionie". Drogi Microsofcie, chyba już najwyższy czas to zmienić!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-rewards-app-is-now-available-for-everyone-on-xbox-one/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor