Microsoft Lists z trybem offline, wzmiankowaniem i nową aplikacją na iOS

Microsoft Lists z trybem offline, wzmiankowaniem i nową aplikacją na iOS

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:59
23.09.2020
2158 wyświetleń

Portfolio pakietu Microsoft 365 rozszerzyło się w tym roku o nową aplikację Microsoft Lists. Ma ona wspomagać śledzenie informacji i organizowanie pracy. "Listy" są proste, inteligentne i elastyczne, pozwalają trzymać rękę na pulsie w najważniejszych sprawach zespołu, śledzić problemy, aktywa, ustalone porządki, kontakty, zapasy i nie tylko. Aplikacja oferuje personalizowane widoki, inteligentne zestawy i alerty, które utrzymują wszystkich w synchronizacji. Dzięki gotowym szablonom można rozpoczynać listy online, w nowej aplikacji mobilnej lub bezpośrednio w Microsoft Teams, gdzie Lists występuje jako aplikacja.

Microsoft Lists bazuje na listach programu SharePoint, jednak oferuje nowe, lepsze doświadczenie użytkownika, a ponadto jest osiągalny z dowolnego urządzenia. Na początku tego miesiąca Microsoft ogłosił ogólną dostępność Lists w Teams, a teraz zapowiada dalsze ulepszenia aplikacji.

Wśród zapowiedzi związanych z wydarzeniem online Ignite 2020 znajdują się:

  • Microsoft Lists jako aplikacja na iOS: Lists w wersji Preview jest już gotowy na urządzenia mobilne Apple'a. W aplikacji znajdziemy zarówno nasze listy, jak też udostępnione nam. Możemy tworzyć nowe listy, edytować ich elementy i łatwo udostępniać innym osobom.
  • Tryb offline: wkrótce będziemy mogli przeglądać i edytować swoje listy także bez połączenia z Internetem. W trybie offlie listy działają na danych lokalnych i nie muszą być synchronizowane z Microsoft 365. Dzięki temu rzeczy, takie jak sortowanie, filtrowanie, grupowanie i przewijanie dużych list, odbywają się natychmiast na urządzeniu.
  • Cofanie i przywracanie: pomyłki przy pracy to rzecz normalna. Teraz łatwiej będzie cofnąć zmiany dzięki nowemu przyciskowi Cofnij. To samo działa w drugą stronę. Jeśli chcemy przywrócić cofniętą zmianą, wystarczy kliknąć Przywróć.
  • Powiadomienia poprzez @wzmiankowanie: możemy oznaczyć osobę poprzez jej @wzmiankowanie w komentarzach listy. Osoba ta otrzyma powiadomienie i link kierujący bezpośrednio do elementu, na który chcemy skierować jej uwagę.

Aby pobrać Microsoft Lists na iOS, należy wypełnić formularz jako osoba zainteresowana wczesny dostępem do bety. W przypadku Teams zainstalujemy go w zakładce "Aplikacje".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-365-blog/microsoft-lists-announcements-at-microsoft-ignite-2020/ba-p/1695384

Polecamy również w kategorii Microsoft 365