Menu kategorii
 • Nowa aplikacja Lists już ogólnodostępna w Microsoft Teams

  Nowa aplikacja Lists już ogólnodostępna w Microsoft Teams

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:23
  03.09.2020
  2474 wyświetlenia

  W maju tego roku padła pierwsza zapowiedź Microsoft Lists — nowej aplikacja do śledzenia informacji i organizowania pracy. "Listy" są proste, inteligentne i elastyczne, pozwalają trzymać rękę na pulsie w najważniejszych sprawach zespołu, śledzić problemy, aktywa, ustalone porządki, kontakty, zapasy i nie tylko. Aplikacja oferuje personalizowane widoki, inteligentne zestawy i alerty, które utrzymują wszystkich w synchronizacji. Dzięki gotowym szablonom można rozpoczynać listy online, w nowej aplikacji mobilnej lub bezpośrednio w Microsoft Teams.

  Dziś aplikacja przeszła w fazę ogólnej dostępności w ramach Microsoft Teams, gdzie jest wspierana jako oparta na zespołach karta aplikacji. Jej kluczowe funkcjonalności to:

  • Tworzenie nowej listy od zera, w oparciu o szablon (8 standardowych wzorów i 3 branżowe), z danych z tabeli Excela albo z istniejącej listy.
  • Importowanie istniejących list zespołu jako nowe karty.
  • Wszystkie standardowe funkcje list, do których dostęp daje SharePoint: typy kolumn, formatowanie widoku, szybka edycja, eksportowanie do Excela, filtrowanie etc.
  • Możliwość prowadzenia dyskusji na kanale o elemencie listy.
  • Dostępność logów ze wszystkich akcji użytkowników na liście.

  Microsoft Lists

  Aplikacja daje wgląd w ulubione oraz ostatnie listy, w tym nasze własne i udostępnione nam przez innych. Możemy tworzyć własne, prywatne listy, udostępniać listy innym oraz tworzyć listy zespołów, należące do ich członków. W integracji z Teams pozwala współpracować nad listami, używając elastycznych widoków siatki, kart i kalendarza. Będziemy mogli zarówno dodać istniejącą listę do kanału Teams, jak i bezpośrednio w nim utworzyć nową listę oraz czatować o poszczególnych elementach listy.

  Aby dodać aplikację, wystarczy w Teams kliknąć przycisk "Aplikacje" znajdujący się na dole lewej belki, wpisać "Lists" w polu wyszukiwarki, otworzyć stronę Microsoft Lists i kliknąć "Dodaj do zespołu".


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/microsoft-lists-in-microsoft-teams-is-now-generally-available/ba-p/1621979

  Polecamy również w kategorii Teams