Microsoft Forms ogólnodostępny w Office 365 Business i Enterprise

Microsoft Forms ogólnodostępny w Office 365 Business i Enterprise

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:44
30.04.2018
0 komentarzy
861 wyświetlenie

W czerwcu zeszłego roku Microsoft Forms ukazał się w wersji Preview przeznaczonej dla użytkowników biznesowego pakietu Office 365. Po blisko 10 miesiącach testów aplikacja do tworzenia ankiet, quizzów i głosowań traci etykietkę "Preview" i zyskuje "enterprise ready". Microsoft podaje też ciekawe liczby. Dowiemy się, ilu użytkowników korzysta z Forms i ile firm uczestniczyło w programie poglądowym.

Microsoft Forms

"Przy pomocy Microsoft Forms twoi pracownicy mogą z łatwością i w ciągu kilku minut pozyskać dane od klientów, mierzyć satysfakcję klientów i organizować wydarzenia zespołowe. Aplikacja jest prosta w użyciu i działa w dowolnej przeglądarce internetowej, dzięki czemu dostęp do niej możliwy jest z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Dzięki odpowiedziom w czasie rzeczywistym i wbudowanym automatycznym wykresom Microsoft Forms ułatwia natychmiastowe zrozumienie danych" - wyjaśnia Microsoft. Forms może okazać się przydatny także dla firm, które chcą tworzyć spersonalizowane ankiety. Aplikacja oferuje bowiem opcję dodawania własnych motywów, logo i obrazów. Wspierana jest ponadto współpraca - użytkownicy mogą tworzyć wspólnie jeden formularz. Forms współpracuje z aplikacjami, które znamy i których używamy - to np. Excel, SharePoint, Teams, Flow i Sway.

Aplikacja w fazie Preview używana była przez ponad 50 tysięcy firm, jednak największy sukces odniosła wśród użytkowników edukacyjnych, których liczba przekroczyła 3 miliony. Całkiem niedawno Forms zyskał wiele funkcji wymaganych przez klientów korporacyjnych, w tym zgodność z SOC, możliwość zarządzania licencjami użytkowników przez administratorów i kontrola nad udostępnianiem formularzy poza organizacje. Jeśli chodzi o bardziej zaawansowane ankiety, Forms otrzymał wsparcie dla skali Likerta i rozgałęzionych pytań, a także możliwość zbierania do 50 tysięcy odpowiedzi na formularz.

Microsoft Forms jest już ogólnodostępny dla subskrybentów Office 365 w planach Business Essentials, Business Premium oraz Enterprise E1, E3, E4 i E5.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Microsoft-Forms-Blog/Microsoft-Forms-is-Enterprise-Ready-now/ba-p/186748

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor