Microsoft Family Safety - cyfrowe i fizyczne bezpieczeństwo rodzinne

Microsoft Family Safety - cyfrowe i fizyczne bezpieczeństwo rodzinne

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:19
31.03.2020
1068 wyświetleń

Bezpieczeństwo rodzinne to zbiór funkcji i ustawień zintegrowanych z kontem Microsoft, Windows 10, Xbox One, a od niedawna również Microsoft Edge. Teraz, gdy otrzymało samodzielną aplikację, widzimy wyraźnie, że Microsoft wykonał milowy krok. Family Safety pozwoli chronić to, co najważniejsze w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego. Aplikacja jest jedną z nowości w pakietach Microsoft 365 Personal i Family. Co już o niej wiadomo?

Aplikacja ma za zadanie chronić bezpieczeństwo rodziny zarówno w realnym świecie, jak i w przestrzeni wirtualnej. W tym pierwszym przypadku Family Safety pozwoli odnajdywać najbliższych — sprawdzać, gdzie przebywają, dzięki funkcji udostępniania lokalizacji. Dodatkowo będziemy mogli zapisywać najczęściej odwiedzane miejsca, takie jak dom, praca lub szkoła. Ważną funkcją są również alerty dotyczące lokalizacji. Są to powiadomienia, które otrzymamy, gdy ktoś z bliskich opuszcza swoją lokalizację lub do niej przybywa. Każdy użytkownik może wstrzymać lub wyłączyć udostępnianie lokalizacji. Aby zadbać o bezpieczeństwo rodziny i znać na bieżąco swoje wzajemne lokalizacje, zalecamy włączenie ustawienia „Zawsze zezwalaj” — dodaje Microsoft.

Family Safety chroni także członków rodziny — zwłaszcza dzieci — w trybie online. Pozwala utworzyć dla nich bezpieczną przestrzeń, aby mogły surfować po treściach internetowych według filtrów zawartości, zgodnie z limitami czasu przed ekranem na wszystkich platformach i nie tylko. Funkcjonalność w tym zakresie obejmuje:

  • Raporty dotyczące aktywności: Używaj ustawień rodzinnych na wszystkich urządzeniach, aby najbliżsi mieli świadomość swojej aktywności.
  • Filtry zawartości: Odfiltrowuj nieodpowiednie aplikacje, gry i witryny internetowe oraz ustawiaj ograniczenia wiekowe, aby w celu pobrania zawartości było wymagane Twoje zatwierdzenie. Po włączeniu filtrów sieci Web i wyszukiwania zawartość dla dorosłych nie jest dozwolona i zostaje włączona funkcja Bezpieczne wyszukiwanie. Filtry te działają tylko w przeglądarce Microsoft Edge w systemie Windows 10 i na urządzeniach Xbox One, dlatego ponadto nie jest dozwolone korzystanie z innych popularnych przeglądarek. Ustaw ograniczenia wiekowe, aby odfiltrować nieodpowiednie aplikacje i gry. Jeśli Twoje dziecko spróbuje pobrać aplikację lub grę niemieszczącą się w tym ograniczeniu wiekowym, będzie musiało uzyskać Twoją zgodę. To ustawienie ma zastosowanie w systemie Windows 10 i na konsoli Xbox.
  • Limity czasu przed ekranem: Skonfiguruj limity czasu przed ekranem dla aplikacji i gier dla systemu Windows, konsoli Xbox i systemu Android. Następnie możesz o nich zapomnieć — będą stosowane automatycznie. Limity czasu przed ekranem działają dla aplikacji i gier dla systemu Windows, konsoli Xbox oraz systemu Android. Można nimi zarządzać za pomocą aplikacji Microsoft Family Safety dla systemów Android i iOS.

Microsoft podkreśla, że prywatność użytkowników jest dla niego bardzo ważna. Nie sprzedaje ani nie udostępnia informacji firmom ubezpieczeniowym. Microsoft Family Safety zostanie wkrótce udostępniony w wersji zapoznawczej na systemy Android i iOS. Będzie także częścią pakietów Microsoft 365 Personal i Family, których premierę wyznaczono na 21 kwietnia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/family-safety

Polecamy również w kategorii Microsoft 365