Microsoft Cloud może w tym roku osiągnąć 100 mld dolarów przychodów

Microsoft Cloud może w tym roku osiągnąć 100 mld dolarów przychodów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:13
12.09.2022
875 wyświetleń

Redakcja portalu Cloud Wars opublikowała ciekawą prognozę dotyczącą Microsoft Cloud w 2022 r. Autor zakłada, że do końca roku dział ten może osiągnąć przychód rzędu 100 miliardów dolarów. Co więcej, Microsoft może zakończyć ten rok kalendarzowy z 25% większym biznesem chmurowym niż jego kolejny najbliższy rywal, Amazon.

Póki co to Amazon nadal jest największym dostawcą usług w chmurze. Przewidywany wzrost przychodów dotyczy jednak nie roku fiskalnego, który zwykle trwa od 1 lipca do 30 czerwca, ale roku kalendarzowego. Bob Evans z Cloud Wars przedstawia prosty i wykonalny plan, który może doprowadzić Microsoft do wyniku ponad 100 mld USD.

W kwartale zakończonym 31 marca przychody z chmury wyniosły 23,4 mld USD (wzrost o 32%), a w kwartale zakończonym 30 czerwca — 25 miliardów USD (wzrost o 28%). To daje już 48,4 miliarda dolarów w pierwszej połowie roku 2022. ​​Microsoft Cloud musi teraz jeszcze wygenerować przychody w wysokości 51,6 miliarda dolarów.

Microsoft Cloud musi zatem generować średnio 25,8 mld dolarów na kwartał. Nie jest to oczywiście bułka z masłem, jednak Bob Evans zauważa, że przez ostatnich kilka lat przychody Microsoftu z tytułu chmury praktycznie nie spadały z kwartału na kwartał. A skoro Microsoft osiągnął 25 miliardów dolarów w drugim kwartale kalendarzowym, to ​​ma bardzo duże szanse na podbicie tego do co najmniej 25,8 miliarda dolarów w każdym z kolejnych dwóch kwartałów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://accelerationeconomy.com/cloud-wars/microsoft-cloud-to-top-100-billion-7-reasons-behind-remarkable-achievement/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure