Konstrukcje hybrydowe zaczynają wypychać z rynku klasyczne tablety

Konstrukcje hybrydowe zaczynają wypychać z rynku klasyczne tablety

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
10:21
29.08.2017
0 komentarzy
1847 wyświetleń

Zwykle firmy tak wielkie jak Microsoft poprzedzają projektowanie swoich urządzeń badaniem rynku. Na podstawie analizy jego potrzeb oraz chłonności dopracowują swe projekty w ten sposób, aby zarobić jak najwięcej na sprzedaży gotowego produktu. Wygląda na to, że analitycy giganta z Redmond spisują się jak dotychczas na medal – z badań przeprowadzonych przez firmę International Data Corporation (IDC) wynika, że w kwestii tabletowych hybryd to właśnie Microsoft wiedzie prym. Mało tego, urządzenia tego typu mają w przyszłości osiągnąć znacznie większy udział rynkowy.

Tak właśnie prezentuje się raport IDC

Ogólna sytuacja na rynku komputerów prezentuje się nieciekawie z perspektywy osoby lubiącej pomajsterkować przy swoim sprzęcie. Udziały klasycznych komputerów stacjonarnych obecnie drastycznie maleją – ich obecny udział rynkowy wynosi obecnie 23,8% zaś w 2021 roku wynosić ma raptem 21,7%. Niemały spadek zanotują także najprawdopodobniej klasyczne tablety, bowiem wynosić on ma aż 8,2%. Ich miejsce zajmą konstrukcje hybrydowe, takie jak Surface Pro. Urządzenia z tej kategorii powiększą swoje udziały ponad dwukrotnie. Drobny wzrost w udziałach rynku zanotują również komputery mobilne, takie jak szeroko rozpowszechnione laptopy – w tym przypadku mowa o nieco ponad 4%. Ogółem sprzedaż komputerów w najbliższych latach ulegnie niewielkiej redukcji, wynoszącej 1,7%.

Oczywiście podczas analizy tego typu prognoz należy zachować odpowiedni margines błędu – istnieje po prostu zbyt wiele czynników losowych, by przewidzieć sprzedaż jaka będzie miała miejsce przyszłości. Jeszcze w tym roku spodziewać się można rewolucji, w końcu pojawi się nowa klasa komputerów, działających pod kontrolą procesorów ARM, co zapewne również wywrze wpływa na podział rynku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.windowslatest.com/2017/08/29/idc-windows-10-rules-detachables-traditional-pcs-decline-slightly-2021/

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor