Menu kategorii
 • Jakie funkcje będzie miał nowy Notatnik w Windows?

  Jakie funkcje będzie miał nowy Notatnik w Windows?

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  13:19
  20.09.2018
  1066 wyświetleń

  Stary dobry Notatnik zmienia się, a w October 2018 Update otrzyma nowe funkcje. Obejmują one między innymi wyszukiwanie zaznaczonego tekstu w Bing bezpośrednio z menu kontekstowego. Lecz na tym Microsoft nie chce poprzestać. Notatnik nie zniknie z Windows 10 i będzie zmieniać się jeszcze wielokrotnie. Dyrektor jednego z działów firmy Microsoftu, Steve Teixeria, zapytał użytkowników Twittera o sugestie, co jeszcze można wprowadzić do Notatnika.

  Notatnik to jedna z tych aplikacji, która towarzyszy użytkownikom Windowsa od samego początku. Inną tego typu aplikacją jest Kalkulator, który doczekał się nowej wersji i posiada już od dłuższego czasu nowoczesny wygląd i wiele nowych funkcji. Czyżby Notatnik był następny w kolejce? Od początku swojego istnienia pozostaje on zasadniczo w niezmienionej formie, a dotychczasowe zmiany były w większości przypadków kosmetyczne.

  W odpowiedzi na pytanie Teixeria użytkownicy wskazali kilka bardzo ciekawych funkcji, które mogłyby, a raczej nawet powinny trafić do Notatnika. Jedną z nich jest automatyczne odzyskiwanie notatek po nieoczekiwanym zamknięciu aplikacji, tak jak to działa na przykład w Wordzie. Ciekawą opcją byłyby na pewno również większe możliwości formatowania tekstu, nawet w bardzo ograniczonym stopniu. Trzeba jednak pamiętać, że jedną z niewątpliwych zalet i cech rozpoznawczych Notatnika jest właśnie jego prostota, dlatego wrzucanie do niego kolejnych funkcji mogłoby go niepotrzebnie rozbudować.

  A jakich funkcji Wy oczekiwalibyście od Notatnika? Jakie nowe elementy powinny do niego trafić? Czy chcielibyście, aby Notatnik poszedł w ślad za Kalkulatorem i całkowicie zmienił swój interfejs? Dajcie znać w komentarzach!


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/windows-gm-asking-for-suggestions-on-improving-notepad-and-calculator/

  Polecamy również w kategorii Windows