Menu kategorii
 • Jak dodać podzadania?

  Jak dodać podzadania?

   Arkadiusz Partyka
  Arkadiusz Partyka
  00:00
  23.08.2015
  2537 wyświetleń

  Każdy projekt składa się z wielu zadań. Zadania z kolei wykonywane są przez różnych pracowników, co zwykle oznacza, że nie każde zadanie wykonywane jest przez jedną i tą samą osobę. Co więcej, na całość jednego konkretnego zadania, składać mogą się mniejsze czynności, zwane podzadaniami. Tworząc projekt w aplikacji Project 2016, zwykle zadania wprowadzamy w widoku tabelarycznym. Każda kolejną wstawiana pozycja tworzy zupełnie nowe zadanie. Jak więc do głównego zadania wstawić podzadania w aplikacji Project 2016?

  1. Istnieją dwa sposoby dodania podzadania: pierwsza polega na oznaczeniu istniejących zadań jako podzadań innego zadania. Druga dotyczy wstawienia zupełnie nowego wiersza z podzadaniem.
  2. W pierwszej sytuacji, w widoku tabelarycznym projektu, zaznaczamy zadania, które mają stać się podzadaniem.
  3. Następnie na wstędze Zadanie w sekcji Harmonogram klikamy przycisk Zwiększ wcięcie zadania. Gotowe.
  4. W drugim przypadku, wskazuje wiersz pod nazwą zadania głównego i na wstędze Zadanie w sekcji Wstawianie klikamy przycisk Zadanie.
  5. Wpisujemy jego nazwę i podobnie jak w pierwszym przypadku, klikamy przycisk Zwiększ wcięcie zadania. Jeżeli jednak zadanie główne posiada inne podzadania, nie zwiększamy wcięcia.

  Dodawanie podzadania w aplikacji Project 2016


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Project 2016