Jak Cię widzą, tak Ci piszą. Skype zmienia sposób wyświetlania statusów

Jak Cię widzą, tak Ci piszą. Skype zmienia sposób wyświetlania statusów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:46
20.09.2018
10112 wyświetlenia

Microsoft nadal pracuje nad udoskonaleniem nowego Skype 8, w dużej mierze na podstawie feedbacku przesyłanego przez użytkowników. Nowa wersja komunikatora zaliczyła kiepski start i dopiero fala krytyki sprawiła, że Microsoft zobowiązał się do naniesienia zmian. Paradoksalnie właśnie dzięki temu Skype 8 może stać się najlepszą wersją Skype'a. Przyjrzyjmy się teraz zmianom, dotyczącym kontroli nad statusami i ich wyświetlania.

W tym przypadku Microsoft znów chce pójść na rękę użytkownikom i tak zaprojektować zarządzanie statusami, by wszyscy byli zadowoleni. W feedbacku często powtarzały się dwa tematy, do których Microsoft postanowił się odnieść. Pierwszy z nich to Moje kontakty nie widzą mnie jako Aktywnego, chociaż jestem. To dość częsty problem, nad którym Microsoft już pracuje ze Skype Insiderami i ma nadzieję, że zmiany trafią do publicznej wersji Skype dość szybko. Microsoft wyjaśnia ponadto, że wcześniej użytkownik oznaczany był jako Nieaktywny, kiedy zminimalizował aplikację. Zmiana polegać będzie m.in. na tym, że status Aktywny będzie włączony zawsze, kiedy włączona jest aplikacja, a użytkownik korzysta z klawiatury lub myszy. Kwestia zminimalizowania/zmaksymalizowania okna nie ma tu znaczenia.

Drugi ważny temat feedbacku to Więcej kontroli nad widocznością. Microsoft przestudiował opinie użytkowników i opracował nowy model statusów. Poniżej wyjaśniamy, jak on działa:

Jeśli twój status to Aktywny Ostatnio aktywny Zaraz wracam Nieaktywny
Kontakty zobaczą cię jako

Skype

Aktywny terazSkype

Ostatnio aktywny [n] minut temu

Skype

Ostatnio aktywny [n] godzin/dni temu

Skype

Ostatnio aktywny [n] godzin/dni temu

Oznacza to, że Jesteś w aplikacji. Na komputerze PC aplikacja jest uruchomiona w tle i używasz myszy lub klawiatury. Byłeś aktywny mniej niż godzinę temu Byłeś aktywny ponad godzinę temu Jesteś wylogowany, nieosiągalny lub nieaktywny przez dłuższy czas
Czy możesz ustawić ten status Tak Nie Tak Nie

Co się stanie ze statusami Niewidoczny i Nie przeszkadzać? Microsoft wyjaśnia, że nie znikną. W Ustawieniach można aktywować opcję ukrycia obecności, dzięki której nasze kontakty zobaczą status Nieaktywny. Status Nie przeszkadzać zostanie z kolei zastąpiony przez tryb cichy. Twórcy poinformowali też o planach implementacji wiadomości o statusie, takich jak np. w Outlook, które będą informowały piszące do nas kontakty, że przykładowo jesteśmy na wakacjach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://answers.microsoft.com/en-us/skype/forum/skype_newsms/bringing-you-more-control-over-your-skype-status/fd40b538-9f61-4972-bf70-05af53316626

Polecamy również w kategorii Skype