Ile firma może zaoszczędzić dzięki Microsoft 365 E3?

Ile firma może zaoszczędzić dzięki Microsoft 365 E3?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:30
25.11.2022
518 wyświetleń

Rola działów IT znacząco się zmieniła w ciągu ostatnich kilku lat, gdy świat przestawił się na pracę hybrydową. Dzisiejsi liderzy IT doradzają w zakresie wydatków kapitałowych i odgrywają bardziej kluczową rolę w doświadczeniu pracowników, co czasami skutkuje złożoną mozaiką narzędzi i rozwiązań do obsługi i zarządzania.

Teraz bardziej niż kiedykolwiek liderzy IT muszą zmniejszyć koszty i złożoność, jednocześnie wspomagając pracowników w niepewnych warunkach gospodarczych. Jest to możliwe dzięki platformie Microsoft 365, która łączy możliwości potrzebne firmom w bezpiecznym, zintegrowanym środowisku napędzanym przez dane i AI — aby pomóc ludziom pracować lepiej i mądrzej.

Jak wynika z badania Total Economic Impact™ of Microsoft 365 E3 przeprowadzonego przez Forrester Consulting, wdrożenie Microsoft 365 E3 pozwala firmom zaoszczędzić nawet 1500 dolarów na użytkownika rocznie (ok. 6775 zł) i osiągnąć zwrot z inwestycji w wysokości 205% z okresem zwrotu krótszym niż 3 miesiące. Raport ten wyszczególnia trzy sposoby, w jakie przedsiębiorstwa mogą zredukować koszty i złożoność przy pomocy Microsoft 365:

1. Pozbycie się zbędnych rozwiązań i licencji

Przechodząc na Microsoft 365 E3, przedsiębiorstwo może obniżyć wydatki na licencje średnio o 55 dolarów na użytkownika miesięcznie, co oznacza cięcie na poziomie 60%, jeśli chodzi o licencje użytkowników. Jednocześnie umożliwia to zmniejszenie wydatków na urządzenia o kolejne 23%. Badanie pokazało również, że Microsoft 365 pozwolił firmom pozbyć się niepotrzebnych licencji na produkty z takich obszarów, jak komunikacja, czat i współpraca, udostępnianie plików, zarządzanie punktami końcowymi, e-mail, magazyny plików, zarządzanie urządzeniami mobilnymi, zarządzanie tożsamością i dostępem czy ochrona i etykietowanie informacji.

Microsoft 365 pozwala obniżyć wydatki na licencje

2. Uproszczenie zarządzania IT

Dzięki przejściu na Microsoft 365 E3, firma może skrócić czas przeznaczany na wdrażanie i zarządzanie nowym oprogramowaniem o 25%, używając Microsoft Azure Active Directory i Microsoft Intune. Przedsiębiorstwo może też skrócić czas konfiguracji punktów końcowych o 75% dzięki narzędziu Windows Autopilot, skrócić czas konfiguracji użytkownika na nowym punkcie końcowym o 75% dzięki nowoczesnemu stosowi aplikacji Microsoft oraz wyeliminować 15% ticketów w help deskach, jednocześnie skracając czas rozwiązania pozostałych ticketów o kolejne 15%.

3. Ochrona i wsparcie połączonych cyfrowo, rozproszonych pracowników

Badanie wykazało również, że wdrożenie Microsoft 365 E3 w firmie pozwala użytkownikom zaoszczędzić średnio 60 godzin rocznie za sprawą wzmocnionej produktywności. Inne odnotowane korzyści to zmniejszenie kosztów podróży i innych wydatków o 25% i znacząca redukcja ryzyka naruszenia bezpieczeństwa. Za ten ostatni punkt odpowiadają m.in. drobiazgowe zasady Dostępu warunkowego, szczegółowe i zintegrowane logi bezpieczeństwa, uwierzytelnianie wieloskładnikowe i całościowa ochrona Azure.

Dowiedz się więcej i sprawdź Microsoft 365 E3 w Sklepie CentrumXP.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2022/11/07/discover-how-microsoft-365-helps-organizations-do-more-with-less/

Polecamy również w kategorii Microsoft 365