Menu kategorii
 • Ikony w stylu Fluent opanują także Windows 10 w aktualizacji 19H1

  Ikony w stylu Fluent opanują także Windows 10 w aktualizacji 19H1

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  22:50
  29.11.2018
  2802 wyświetlenia

  Microsoft przedstawił dzisiaj zestaw nowych ikon dla Office, które łączą znajome cechy aplikacji z nowoczesnym stylem Fluent Design System. Projektanci z Redmond całą naszą uwagę skupili na pakiecie Office, ale na ich prezentacji przez krótką chwilę mogliśmy też zauważyć fragment interfejsu Windows 10. Ta rzucona niemal mimochodem scena zwiastuje kolejną zmianę estetyki Dziesiątki, którą spodziewamy się ujrzeć w nadchodzącej aktualizacji 19H1. To również dowód, że Microsoft ostatecznie zrywa ze stylem Flat.

  Mogłoby się wydawać, że kosmetyka interfejsu to cecha drugorzędna, ale jeśli klikamy te same ikony nawet kilkadziesiąt razy dziennie, to dobrze by było, gdyby nam się podobały. 🤗 Fakt, Windows 10 już od początku nadrabiał zaległości, które były udziałem Windows 8, a MDL2 sprawił, że łatwo nam było porzucić obowiązujący wcześniej styl Flat/Modern UI. MDL2 jednak od pewnego czasu ewoluuje pod szyldem Fluent Design System i coraz więcej elementów Windows 10 staje się zgodnych z tym językiem designu. Najbardziej rzucające się w oczy cechy "fluentyzacji" to akryl jako materiał, pokrywający wiele elementów interfejsu, i Reveal, czyli efekt podświetlenia widoczny w wielu menu. Wygląda na to, że brakującym elementem tej układanki są systemowe ikony, ale i je czeka przeprojektowanie.

  Nowe ikony w Windows 10

  Na zrzucie ekranu zobaczymy spore zmiany w ikonach takich aplikacji, jak choćby Kalkulator, Kalendarz, Eksplorator plików, Poczta czy Zdjęcia. Dla porównania:

  Nowe ikony w Windows 10
  Zdjęcia w stylu MDL2

  Nowe ikony w Windows 10
  Zdjęcia w stylu Fluent

  Nowe ikony w Windows 10
  Eksplorator plików w stylu MDL2

  Nowe ikony w Windows 10
  Eksplorator plików w stylu Fluent

  Wygląd nowych ikon dowodzi, że epoka płaskich, jednobarwnych i minimalistycznych symboli odchodzi jak każda inna moda, a do łask powraca skeumorfizm, choć w zupełnie innym kierunku, niż idzie Apple. Oczywiście jest to tylko demonstracja i nikt jeszcze nie obiecał, że dokładnie tak będą wyglądały nowe ikony aplikacji w Windows. Jeśli natomiast chodzi o Office'a, to Microsoft wyraźnie zapowiedział, że nowe ikony wejdą do użytku w najbliższych miesiącach. Wideo, na którym to wszystko zostało pokazane, możecie obejrzeć tutaj.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/more-than-office-microsoft-leaks-new-more-colourful-look-for-windows-10/

  Polecamy również w kategorii Windows 10