Gabe Aul, były szef Windows Insider, pracuje teraz dla Facebooka

Gabe Aul, były szef Windows Insider, pracuje teraz dla Facebooka

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:47
24.06.2019
784 wyświetlenia

Gabe Aul to postać, którą nasi czytelnicy mogą kojarzyć z kierowania programem Windows Insider przez pierwsze 18 miesięcy. Po tym intensywnym okresie rozstał się z programem, by zająć się innymi obowiązkami w Microsoft, a rolę szefowej zespołu Insider przejęła Dona Sarkar. To właśnie jej Gabe Aul przekazał słynny Big Red Button do zatwierdzania nowych kompilacji - ten moment widzicie na zdjęciu powyżej. Gabe jeszcze przez ponad 3 lata pracował dla Microsoft, ale właśnie odszedł do konkurencji.

Po prawie 27 latach pracy dla giganta z Redmond Gabriel Aul zdecydował się przejść do Facebooka. Były szef programu Insider poinformował o tym dziś na Twitterze:

Dziś jest mój pierwszy dzień jako pracownika Facebooka. Po ponad 2 dekadach w Microsoft jestem podekscytowany tą nową przygodą. Chcę niezmiernie podziękować wszystkim Windows Insiderom, z którymi miałem szczęście łączyć się na Twitterze przez lata.
– Gabriel Aul

Aul rozpoczął swoją karierę w Microsoft w 1992 roku, a jego ostatnim stanowiskiem był Corporate Vice President zespołu Windows Engineering System. Najbardziej znany jest jednak z dowodzenia programem Insider, który obecnie skupia ok. 15 milionów testerów. A na czym będzie polegać jego praca dla Facebooka?

Reklama

Na razie wiadomo tyle, że Gabe Aul to nowy Vice President w Facebook, choć nie wiadomo jeszcze, co konkretnie będzie robił. Nie jest to jedyny menadżer wyższego szczebla, który do Facebooka przeszedł właśnie z Microsoft. W tym miesiącu zrobił to już Clint Rutkas, były Senior Product Manager zajmujący się rozwojem platformy, teraz Developer Advocate. Nieco wcześniej zastanawialiśmy się też, co by było, gdyby do Facebooka przeszedł Brad Smith, by zastąpić Zuckerberga w kierowaniu firmą. Smith mógłby wyciągnąć Facebooka z tarapatów, jednak perspektywa jego odejścia z Redmond wydaje się mało prawdopodobna.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/former-windows-insider-chief-gabe-aul-now-works-at-facebook

Polecamy również w kategorii Microsoft