Funkcja rozmywania tła w Skype trafiła już do testerów.

Funkcja rozmywania tła w Skype trafiła już do testerów.

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:37
16.01.2019
351 wyświetlenie

Zapowiadana od dłuższego czasu funkcja Skype, która pozwoli na rozmycie tła podczas rozmowy wideo, trafiła właśnie do Skype w wersji poglądowej dla desktopów. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto często prowadzi wideokonferencje w miejscach, gdzie trudno o odpowiednie tło, na przykład w kawiarni czy w domu, gdzie nasza ściana jest lekko niewyjściowa. Opcja ta jest dostępna dla testerów, którzy są członkami programu Skype Insider.

Funkcję wprowadzono w wersji 8.37.76 w wersji dla Windowsa, Maca oraz Linuksa. Skoro trafiła do testerów, to najwyraźniej już wkrótce będzie udostępniona dla każdego użytkownika Skype. Rozmyć tło możemy na dwa sposoby - wybierając odpowiednią opcję z menu kontekstowego (prawy przycisk myszy) podczas rozmowy lub ze specjalnego menu rozwijanego po najechaniu na ikonę kamery.

Choć niektórzy użytkownicy zgłaszali już problemy z działaniem tej funkcji na wybranych kamerach internetowych, to Microsoft zapewnia, że opcja ta jest kompatybilna ze wszystkimi kamerami. Jest to rozwiązanie softwarowe, bazujące na procesorze. Co ciekawe, podobna funkcja trafiła już jakiś czas temu do Microsoft Teams. Czekacie na taką funkcję w Skype? Będziecie z niej korzystać, gdy już zostanie upubliczniona? A może już mieliście okazję ją przetestować? Dajcie znać w komentarzach!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2019/01/15/skype-preview-for-windows-now-lets-you-blur-background-in-video-calls/

Polecamy również w kategorii Skype