Menu kategorii
 • Filtr witryn wyłudzających informacje

  Filtr witryn wyłudzających informacje

   Dawid Długosz
  Dawid Długosz
  00:00
  28.06.2007
  2942 wyświetlenia

  Phishing jest próbą podszywania się pod kogoś innego. Złodziej stara się wyłudzić cenne dane osobowe ofiary, na przykład numery kart kredytowych i hasła. Następnie, dysponując informacjami użytkownika, może dokonać przelewu na własne konto bankowe. Zjawisko stało się dosyć powszechne ostatnimi czasy, tak więc mechanizmy, które mają chronić przed tego typu zagrożeniami, zostały dodane do przeglądarek internetowych.

  Phishing filter zaimplementowany w Internet Explorer pozwala wykrywać strony WWW, które wyłudzają informacje o użytkowniku. Filtr witryn wyłudzających informacje jest mechanizmem działającym w tle. Jego działanie opiera się na porównywaniu adresów witryn internetowych z bazą zgłoszonych, niebezpiecznych stron, a także na podstawie charakterystycznych cech, jakie znajdują się na witrynach.

  Podczas pierwszego uruchomienia przeglądarki internetowej system zapyta, jak skonfigurować Phishing filter. Zaznaczamy Włącz automatyczny filtr witryn wyłudzających informacje (zalecane) i naciskamy OK.

  Opcję możemy także uruchomić w poźniejszym czasie. W tym celu otwieramy przeglądarkę Internet Explorer, następnie naciskamy Narzędzia\Opcje internetowe\Zaawansowane. Odnajdujemy sekcję Zabezpieczenia i zaznaczamy pole wyboru Włącz automatyczne sprawdzanie witryn sieci Web, jeśli chcemy, aby system wykonywał to zadanie automatycznie, lub też wybieramy Wyłącz automatyczne sprawdzanie witryn sieci Web, gdy chcemy zadanie to wykonywać sami. Zatwierdzamy poprzez Zastosuj.

  Jeśli chcemy ręcznie sprawdzić witrynę internetową pod kątem wyłudzania informacji to naciskamy kontrolkę na dole przeglądarki, następnie z dostępnych opcji wybieramy Sprawdź tę witrynę sieci Web. Otrzymamy komunikat, w którym zostaniemy poinformowani, czy dana strona jest bezpieczna. Zamykamy moduł naciskając OK.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Centrum Bezpieczeństwa