Elon Musk nie ufa OpenAI w kwestii bezpieczeństwa sztucznej inteligencji

Elon Musk nie ufa OpenAI w kwestii bezpieczeństwa sztucznej inteligencji

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
13:27
19.02.2020
839 wyświetleń

OpenAI to niezależna organizacja badawcza zajmująca się rozwojem sztucznej inteligencji. Do grona jej twórców należy między innymi Elon Musk, który w kontekście AI może pochwalić się naprawdę sporymi osiągnięciami oraz doświadczeniem. Co ciekawe jednym z twórców inicjatywy jest polak - Wojciech Zaremba, który kieruje zespołem do spraw robotyki. Okazuje się, że Musk, czyli tak właściwie ojciec założyciel OpenAI, nie darzy jej obecnie wielkim zaufaniem.

Przyznał to wprost na swoim ulubionym kanale komunikacyjnym, czyli Twitterze. Zapytany o otwartość kodu opracowywanego w OpenAI, stwierdził wprost, że nie ma do tego wglądu jak również kontroli nad procesem rozwojowym. Przyznał też, że nie ma dużej pewności i zaufania, co do priorytetów stawianych przez Dario Amnodei, obecnego szefa OpenAI, w kontekście bezpieczeństwa sztucznej inteligencji.

Ta delikatna, choć bezpośrednia krytyka Muska skierowana w stronę OpenAI, pojawiła się w odpowiedzi na raport Karen Hao z MIT Technology Review, ujawniający zadziwiającą kulturę tajemnicy panująca w strukturach OpenAI. Jest to jawnie sprzeczne z naturą organizacji open source działających na zasadach non-profit. W efekcie postępy prac oraz szczegóły są ukrywane przed opinią publiczną, co może być powodem do pewnego niepokoju.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.businessinsider.com/elon-musk-criticizes-openai-dario-amodei-artificial-intelligence-safety-2020-2?op=1&r=US&IR=T

Polecamy również w kategorii Sztuczna inteligencja