Eksplorator gier

Eksplorator gier

 Adam Myszkowski
Adam Myszkowski
00:00
01.12.2009
7 komentarzy
7361 wyświetlenie

Microsoft w Windows Vista wprowadził Eksplorator gier - funkcję wspomagającą organizację i zarządzanie grami. Windows 7 kontynuuje usprawnianie korzystania z gier na naszym komputerze. Eksplorator gier pomaga odnaleźć skróty do gier zainstalowanych w systemie oraz konfigurowanie ich, ale także daje dostęp do kontroli rodzicielskiej i zarządzania sprzętem, który w grach jest niezbędny.

Aby dostać się do Eksploratora gier, wystarczy wejść w menu Start i wybrać Gry (osoby, które używają rozwijalnych menu, muszą użyć prawego przycisku myszki na pozycji Gry i wybrać Otwórz). Otworzy się nowy folder, w którym zebrane są w lewej części ikony skrótów do poszczególnych gier, w prawej zaś po wybraniu danej gry wyświetlane są informacje, jak choćby klasyfikacja wiekowa, wymagania systemowe wyświetlane w charakterze wartości, jakie są podawane w Indeksie wydajności systemu Windows, wreszcie dostajemy również wgląd w statystyki gracza. Oczywiście ilość informacji w zależności od gry będzie różna (jak i sam fakt, czy gra w ogóle wyświetli się w Eksploratorze gier), niemniej gry z logiem Games for Windows będą w pełni kompatybilne z Eksploratorem gier.

Okno Eksploratora gier dzieli się na dwie główne części

Oprócz tych dwóch części, do dyspozycji mamy dodatkowy pasek narzędziowy umieszczony pod standardowym. Daje on dostęp do konfiguracji samego okna, jak i wyświetlania ikon (menu Organizuj), konfiguracji aktualizacji gier i informacji wyświetlanych o nich (menu Opcje), konfiguracji urządzeń i kontrolerów gier i ustawień Zapory systemu Windows i okna Programy i funkcje z Panelu Sterowania (menu Narzędzia) i w końcu do ustawień Kontroli rodzicielskiej.

Okno opcji Eksploratora gier

Eksplorator gier jest przydatną funkcją, zwłaszcza dla tych, którzy grają dość często na komputerze. Ponieważ obecnie na rynku pojawia się już dużo gier z logiem Games for Windows, jest to narzędzie, która z całą pewnością ma potencjał, który możemy wykorzystać.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Gry i rozrywka w Windows 7

Komentarze

 • Mystenes 11:45 01.12.2009

  Kolejne bezsensowne udogodnienie.

 • Szamano 02:37 02.12.2009

  Skoro już piszesz udogodnienie, to nie pisz bezsensowne. Udogodnienia z założenia (i z natury) maja jakis sens :).

 • Marson 10:32 20.12.2009

  Mi to w niczym nie przeszkadza [img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif[/img]

 • Daniel 10:08 26.01.2010

  Mam pytanie. Dlaczego Microsoft zrezygnował z gierki InkBall i nie pozostawił go w eksploratorze gier? To była bardzo fajna gra, fajniejsza niż Purble Place i grałem w nią bardzo dużo czasu. Szkoda, bo bym chciał w nią zagrać jeszcze raz.

 • Gracz1977 21:40 19.02.2010

  <span style="font-family: "Verdana","sans-serif"; color: black; font-size: 7.5pt;">Super bajer mam zainstalowane 269 gier i ten </span><span style="mso-bidi-font-family: Tahoma;"><span style="font-family: Times New Roman; font-size: small;">Eksplorator gier</span></span><span style="font-family: "Verdana","sans-serif"; color: black; font-size: 7.5pt;"> ułatwia mi życie.[img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif[/img]</span> <span style="font-family: "Verdana","sans-serif"; color: black; font-size: 7.5pt;">Jeżeli ktoś ma dwie trzy gry to mu nie robi różnicy ale przy większej liczbie jest bardzo przydatny. Więc osoby piszące bzdury niech się[img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-foot-in-mouth.gif[/img] i szamanią gdzie inndziej.</span>  

 • gośc 09:52 03.03.2010

  czy da się to przenieść do xp z pełna funkcjonalnoscia przycisków

 • ZAMASKOWANY_NINJA 16:50 01.04.2010

  [b]Super opcja! [/b]Przyznacie, że jest wspaniała![img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif[/img] [i]P.S. To było już w WinVista, lecz tu jest zdecydowanie wygodniej :)[/i]

Skomentuj

Autor