Menu kategorii
 • Eksplorator gier

  Eksplorator gier

   Adam Myszkowski
  Adam Myszkowski
  00:00
  01.12.2009
  7666 wyświetleń

  Microsoft w Windows Vista wprowadził Eksplorator gier - funkcję wspomagającą organizację i zarządzanie grami. Windows 7 kontynuuje usprawnianie korzystania z gier na naszym komputerze. Eksplorator gier pomaga odnaleźć skróty do gier zainstalowanych w systemie oraz konfigurowanie ich, ale także daje dostęp do kontroli rodzicielskiej i zarządzania sprzętem, który w grach jest niezbędny.

  Aby dostać się do Eksploratora gier, wystarczy wejść w menu Start i wybrać Gry (osoby, które używają rozwijalnych menu, muszą użyć prawego przycisku myszki na pozycji Gry i wybrać Otwórz). Otworzy się nowy folder, w którym zebrane są w lewej części ikony skrótów do poszczególnych gier, w prawej zaś po wybraniu danej gry wyświetlane są informacje, jak choćby klasyfikacja wiekowa, wymagania systemowe wyświetlane w charakterze wartości, jakie są podawane w Indeksie wydajności systemu Windows, wreszcie dostajemy również wgląd w statystyki gracza. Oczywiście ilość informacji w zależności od gry będzie różna (jak i sam fakt, czy gra w ogóle wyświetli się w Eksploratorze gier), niemniej gry z logiem Games for Windows będą w pełni kompatybilne z Eksploratorem gier.

  Okno Eksploratora gier dzieli się na dwie główne części

  Oprócz tych dwóch części, do dyspozycji mamy dodatkowy pasek narzędziowy umieszczony pod standardowym. Daje on dostęp do konfiguracji samego okna, jak i wyświetlania ikon (menu Organizuj), konfiguracji aktualizacji gier i informacji wyświetlanych o nich (menu Opcje), konfiguracji urządzeń i kontrolerów gier i ustawień Zapory systemu Windows i okna Programy i funkcje z Panelu Sterowania (menu Narzędzia) i w końcu do ustawień Kontroli rodzicielskiej.

  Okno opcji Eksploratora gier

  Eksplorator gier jest przydatną funkcją, zwłaszcza dla tych, którzy grają dość często na komputerze. Ponieważ obecnie na rynku pojawia się już dużo gier z logiem Games for Windows, jest to narzędzie, która z całą pewnością ma potencjał, który możemy wykorzystać.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Gry i rozrywka w Windows 7