Menu kategorii
 • Duży Internet na małym ekranie

  Duży Internet na małym ekranie

   Dawid Długosz
  Dawid Długosz
  00:00
  29.10.2007
  4939 wyświetleń

  Przyjrzyjmy się teraz aplikacjom umożliwiającym korzystanie z zasobów globalnej sieci w palmtopie.

  Internet Explorer Mobile

  Mobilne okienka posiadają wbudowaną przeglądarkę Internet Explorer Mobile. Zobaczmy co oferuje ten program.

  Microsoft Internet Explorer Mobile jest dosyć prostym programem. Nie posiada tylu opcji co jego "duży" odpowiednik znany z Windows. Nie odnajdziemy tutaj możliwości przeglądania witryn w kartach, czy też wsparcia dla kanałów RSS. Jednakże do zwykłego przeglądania sieci nadaje się wprost idealnie. Jest lekką i szybko działającą aplikacją. Posiada funkcję optymalizacji połączenia (wybór ilości i jakości wyświetlanych detali). Umożliwia nie tylko przeglądanie witryn online, ale też pobieranie ich i zapisywanie w celu późniejszego obejrzenia. Możemy także organizować najczęściej odwiedzane strony za pomocą opcji Ulubione i do dyspozycji mamy także Historię przeglądanych witryn. Plusem jest także zintegrowana wyszukiwarka Live Search.

  Mozilla Minimo

  Jeśli nie odpowiada nam mobilny Internet Explorer możemy oczywiście skorzystać z innego produktu. Ciekawą i z pewnością wartą uwagi jest aplikacja Mozilla Minimo. Bazuje na technologiach wykorzystanych w przeglądarce Firefox. Plik instalacyjny możemy pobrać z tej lokalizacji. Aplikacja współpracuje z Windows Mobile 5.0 lub nowszym. Następnie instalujemy program wykorzystując opcję File Explorer, którą odnajdziemy w menu Start.

  Zobaczmy, czym różni się Minimo od opisywanego przez nas wcześniej programu Internet Explorer Mobile. Mianowicie aplikacja ta posiada lepsze wsparcie standardów takich, jak Ajax, czy też Javascript. Minimo umożliwia także przeglądanie witryn w zakładkach oraz posiada wsparcie dla treści dystrybuowanych przez kanały RSS. Ma także wbudowane mechanizmy ochronne (TLS oraz SSL3). Jeśli więc uważamy, że zintegrowana z Windows Mobile przeglądarka to za mało, Minimo będzie doskonałą alternatywą.

  Opera Mobile

  Jeśli propozycja Mozilli nam nie odpowiada, a aplikacji Internet Explorer po prostu nie lubimy to być może zainteresować się powinniśmy produktem Opery. Ten producent znany ze świetnej przeglądarki przeznaczonej dla telefonów komórkowych (Opera Mini - przyp. red.) także ma aplikację skierowaną do użytkowników systemu Windows Mobile.

  Z ciekawszych technologii i mechanizmów w jakie wyposażono program Opera Mobile wymienić można wsparcie dla flash'a, możliwość importowania zakładek bezpośrednio z Internet Explorer, zachowywanie obrazów bezpośrednio z sieci Web, wysyłanie linków sms'em, e-mail'em, czy też MMS'em, blokowanie wyskakujących okienek i wiele innych udogodnień, których niestety brakuje produktom konkurencji. Jedynym mankamentem programu jest to, iż nie jest on niestety aplikacją bezpłatną. Wersje testowe Opery Mobile możemy pobrać stąd.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Windows Mobile