Menu kategorii
  • Dodawanie zdjęć i obrazów do projektu

    Dodawanie zdjęć i obrazów do projektu

     Adam Myszkowski
    Adam Myszkowski
    00:00
    10.03.2010
    5147 wyświetleń

    Podczas pracy nad materiałem filmowym w programie Windows Live Movie Maker, poza klipami wideo, możemy także dodać zdjęcia i obrazy, które mogą być wykorzystywane jako przerywniki między ujęciami, lub jako pokazy slajdów będące osobnymi klipami, czy nawet całym materiałem, złożonym jedynie z plików graficznych.

    Dodawanie zdjęć do projektu jest bardzo proste. W głównym oknie programu wybieramy przycisk Dodaj wideo i fotografie. W nowym oknie dialogowym wskazujemy wybrane przez nas pliki graficzne i klikamy przycisk Otwórz. Wszystkie obrazy zostaną załadowane do projektu w kolejności alfabetycznej nazw plików. Jeśli chcemy zmienić kolejność, wystarczy metodą przeciągnij i upuść zmienić lokalizacje fotografii. Wybrane obrazy możemy wedle uznania obrócić – klikamy jeden z dwóch przycisków obracania w sekcji Edytowanie na wstążce Strona główna.

    Każdy obraz wyświetlany jest domyślnie przez dokładnie 5 sekund. Aby skrócić bądź wydłużyć czas wyświetlania, zaznaczamy obraz, lub obrazy, przechodzimy do wstążki Edycja i z listy Czas wyświetlania wybieramy żądaną wartość.

    Na koniec zajmijmy się jeszcze wstążką Efekty wizualne. Po wybraniu danego zdjęcia możemy zastosować jeden z kilku dostępnych filtrów. Wśród nich znajdziemy zarówno statyczne efekty wpływające na wygląd obrazu, jak i dynamiczne, które będą wpływały na poruszanie się obrazów wedle ustalonego trybu. Jeśli zajdzie potrzeba, możemy także zmienić jasność obrazów. Wystarczy, że klikniemy ikonę Jasność i za pomocą suwaka zmienimy parametr wedle uznania.

    Dodawanie zdjęć


    Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

    Źródło:

    Polecamy również w kategorii Windows Live Movie Maker Beta