Menu kategorii
 • Dodawanie zdjęć i obrazów do projektu

  Dodawanie zdjęć i obrazów do projektu

   Adam Myszkowski
  Adam Myszkowski
  00:00
  10.03.2010
  5982 wyświetlenia

  Podczas pracy nad materiałem filmowym w programie Windows Live Movie Maker, poza klipami wideo, możemy także dodać zdjęcia i obrazy, które mogą być wykorzystywane jako przerywniki między ujęciami, lub jako pokazy slajdów będące osobnymi klipami, czy nawet całym materiałem, złożonym jedynie z plików graficznych.

  Dodawanie zdjęć do projektu jest bardzo proste. W głównym oknie programu wybieramy przycisk Dodaj wideo i fotografie. W nowym oknie dialogowym wskazujemy wybrane przez nas pliki graficzne i klikamy przycisk Otwórz. Wszystkie obrazy zostaną załadowane do projektu w kolejności alfabetycznej nazw plików. Jeśli chcemy zmienić kolejność, wystarczy metodą przeciągnij i upuść zmienić lokalizacje fotografii. Wybrane obrazy możemy wedle uznania obrócić – klikamy jeden z dwóch przycisków obracania w sekcji Edytowanie na wstążce Strona główna.

  Każdy obraz wyświetlany jest domyślnie przez dokładnie 5 sekund. Aby skrócić bądź wydłużyć czas wyświetlania, zaznaczamy obraz, lub obrazy, przechodzimy do wstążki Edycja i z listy Czas wyświetlania wybieramy żądaną wartość.

  Na koniec zajmijmy się jeszcze wstążką Efekty wizualne. Po wybraniu danego zdjęcia możemy zastosować jeden z kilku dostępnych filtrów. Wśród nich znajdziemy zarówno statyczne efekty wpływające na wygląd obrazu, jak i dynamiczne, które będą wpływały na poruszanie się obrazów wedle ustalonego trybu. Jeśli zajdzie potrzeba, możemy także zmienić jasność obrazów. Wystarczy, że klikniemy ikonę Jasność i za pomocą suwaka zmienimy parametr wedle uznania.

  Dodawanie zdjęć


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Windows Live Movie Maker Beta